רב הכותל יאשר לראשונה לנשות הכותל במפגן ראש חודש להגיע בצמוד לאבני הכותל - 0404
רב הכותל יאשר לראשונה לנשות הכותל במפגן ראש חודש להגיע בצמוד לאבני הכותל דני שבתאי 0303

רב הכותל יאשר לראשונה לנשות הכותל במפגן ראש חודש להגיע בצמוד לאבני הכותל

פגיעה חמורה וחילול קדושת הכותל – לראשונה, מתיר רב הכותל ל'נשות הכותל' להגיע ישירות עד אבני הכותל.

כך עולה מתשובה של משרד המשפטים ל'נשות הכותל', שנחשפת היום לראשונה, בה מודיעה המדינה לנשים, במענה לפנייתן, כי בתפילת ראש חודש הקרובה תתאפשר להן גישה ישירה אל אבני הכותל, שלא כפי שהיה עד היום.

במכתב, העונה לטענות הנשים ל'אלימות' שהופעלה כלפיהן ע"י השוטרים בראש חודש אלול, מפרטים במשרד המשפטים את דרך הפעולה שננקטת על מנת לשמור על הסדר במקום ולאפשר לנשים לנהוג במקום כרצונן "שבים ובוחנים מעת לעת, בהתאם לנסיבות ובמציאות המורכבת שקיימת, את ההסדרים הנדרשים על מנת לאפשר לכל אדם לממש את חופש הפולחן ברחבת הכותל, כפי שפסק בית המשפט".

בהמשך גם מובטחת להן הגישה הישירה לאבני הכותל, במתווה שהוסכם גם על ידי הרב רבינוביץ, רב הכותל – "נכון יהיה להרחיב את מתחם התפילה לעת עתה, באופן שיאפשר תפילה של נשות הכותל כדרכן וכן יאפשר הגנה אפקטיבית על המתפללות ומניעת הפרעות מצד מתפללות אחרות ופגיעה פיזית…מתחם התפילה ימוקם בצמוד לגשר המוגרבים, באזור הכניסה לרחבת הנשים, כאשר המתחם עצמו יהיה רחב יותר מזה שהיה קבוע עד היום, קרוב מעט יותר לאבני הכותל וכמו כן תתאפשר גישה ישירה אל אבני הכותל".

בסעיפים הבאים מנסים במשרד המשפטים לרצות את הנשים ולהסביר להן כיצד הם מטפלים ומנחים לטפל בכל הפרעה ופגיעה שנגרמת להן במהלך שהותן ברחבה.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים מסר בתגובה לפרסום המכתב: "מזעזע לראות כיצד משרד המשפטים מתכופף בפני קומץ שולי של נשים שכל מטרתן לייצר פרובוקציה, במקום להסביר להן שבמקום קדוש יש לנהוג כמנהג המקום, לפי עמדת הרבנות הראשית, במשרד המשפטים, בהסכמת הרב רבינוביץ, בוחרים לחפש כל אפשרות לבוא לקראת הנשים ולפגוע בקדושת הכותל, בנשים המתפללות ובסדר הציבורי במקום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com