שירות אחות פרטית לגיל הזהב: למי כדאי ומתי? - 0404
שירות אחות פרטית לגיל הזהב: למי כדאי ומתי? Pixabay

שירות אחות פרטית לגיל הזהב: למי כדאי ומתי?

בני הגיל השלישי רגישים יותר בכל הנוגע למצבם הבריאותי. עקב תהליך ההזדקנות, המערכת החיסונית נחלשת, התפקוד המוטורי יורד וכתוצאה מכך ישנם מצבים רפואיים שעלינו להתמודד עמם. בתור קרובי המשפחה אנו צריכים גם כן להסתגל למצב בו אנו מלהטטים בין השהיה במחיצת החולה לבין המחויבויות האישיות שלנו.

במצבים קיצוניים, כאשר קרובינו המבוגרים זקוקים לטיפול נמרץ או להליך רפואי שמצריך שהייה ממושכת בבית החולים אנו נזדקק למירב העזרה בכדי לנהל את שגרת חיינו ולטפל בהם. אחות פרטית מהווה פתרון אידיאלי וגמיש אשר בעזרתה תוכלו לנווט את דרככם לנוחות מסוימת באוקיינוס רגשי-מנטלי סוער שכזה. לחילופין, גם אם מדובר על מצב קבע שמצריך עזרה סיעודית ומקצועית, האחות יכולה למלא את תפקידה באופן קבוע ועל פי שעות הצורך.

מה זה בעצם אחות פרטית?

כפי שצוין, תפקידה של האחות הוא להיות נוכחת ולספק שירותים רפואיים מסוימים כאשר בני המשפחה לא נמצאים. אחות מוסמכת מחויבת על פי חוק להיות בעלת אסמכתא לטיפול רפואי. ההסמכה הנדרשת הינה תואר ראשון בלימודי סיעוד וכמו כן הסמכה נוספת שנעשית על ידי משרד הבריאות. על האחות להיות בעלת ידע מעשי ותיאורטי בתחום התרופות וכמו כן אבחון של סימני מצוקה והתדרדרות וכמובן נקיטת פעולות רפואיות בעת הצורך.

במידה והמטופל נמצא בבית החולים אין באפשרותה להתערב בהליך הרפואי שמבצעים במטופל אך היא מכירה היטב את כל המכשירים הרפואיים ויכולה לעדכן את בני המשפחה בכל הנעשה וכמובן את הצוות הרפואי במקרים דחופים.

מעבר לכך, שירותיה יכולים אף לכלול סיוע במקלחת, הלבשה והאכלה, טיפול בצרכים ופעולות נוספות מן הפשוטות למורכבות ביותר תוך כדי התחשבות בצורכי המטופל.

עלויות מול תועלת

כאמור, תפקידה של האחות הפרטית יכול לסייע באופן משמעותי בחייו של המטופל ותוך כדי להקל על חיי הקרובים אליו בידיעה שישנה סמכות אחראית בעלת רקע רפואי אשר משגיחה על המטופל.

עם זאת, עולם הבריאות ידוע כעולם יקר בכל ההיבטים. כאשר ישנו צורך רפואי או בריאותי מסוים שדורש תשומת לב חריגה מן הרגיל, כך גם גדל המחיר. ממוצע המחירים נע בין 50-150 ₪ כאשר מדובר על תעריף שעתי בבית החולים תוך כדי התחשבות בניסיונה התיאורטי והמעשי של האחות. כאשר מדובר על עזרה סיעודית קבועה המחירים יטיבו עמנו מעט אך בכל זאת מדובר על הוצאה כספית די גדולה שיש להתכונן אליה בהתאם.

בדרך כלל ישנו החזר כספי מסוים שמתבצע על ידי ובהתאם לקופת החולים להם המטופל שייך. סוג הביטוח גם כן משחק תפקיד מרכזי ולכן יש לבדוק את הנושא שכן יכולה להיות הפחתה משמעותית בעליות – עד 85% החזר.

זכרו שאחות פרטית אכן יכולה להקל על במצבים רפואיים מסוימים אך הקפידו לבדוק את עברה ואת החברה אשר מעסיקה אותה. ניסיון רב שכולל היכרות מקרוב לבתי החולים ולמכשור הרפואי עלול להציל חיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]