נס? איך זה שנחל קנה שאמור להיות יבש בעונה זו זורם בחוזקה? - 0404
צילום: השכנים של הירקון

נס? איך זה שנחל קנה שאמור להיות יבש בעונה זו זורם בחוזקה?

אחרי קיץ יבש במיוחד ובלי שתרד עדיין טיפה של גשם, נחל קנה זורם בימים האחרונים בשצף קצף. האם מדובר בנס? מתנדבי עמותת השכנים של הירקון, שפועלים לשיקום מלא של הנחל, ביקרו בסוף השבוע בנחל קנה, יובלו הצפוני של הירקון והופתעו. נחל קנה, שאמור להיות יבש בעונה זו של השנה זורם בחוזקה.

"הבנו מיד שלא מדובר בנס משמים", סיפרה שרית אלקלעי, פעילה בעמותת השכנים של הירקון. "הריח שעלה מהמים לא השאיר ספק שמדובר במי קולחין מזוהמים שמוזרמים לנחל ממתקן טיהור שפכים בדרום השרון. מתקני טיהור השפכים ממשיכים להזרים לירקון מים שמזהמים אותו, מסכנים את בריאות הציבור ופוגעים בדגים, בעלי החיים והטבע במקום".

עוד הוסיפה אלקלעי כי, "הגיע הזמן לשנות את התפיסה שנחל הוא תעלת ביוב פתוחה שמובילה את המים מבית השימוש שלנו אל הים. אנחנו קוראים לרשויות לפעול ולעצור את הזרמת הקולחין לירקון ולשאר הנחלים בארץ. השכנים של הירקון מובילים מתווה שנקרא 'ניקוי בשליש' לפיו הזרמת מי הקולחין לירקון ויובליו תופסק.

לנחל יושבו שליש ממי מקורות הירקון, מה שיאפשר לנחל להשתקם במהירות ולהפוך לרצועת החוף השנייה של גוש דן. כך מי שירצה לשחות בירקון או לשוט בו יעשה זאת ללא חשש לבריאותו וערכי הטבע במקום יחזרו לשגשג".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com