משרד החוץ יארח את המפגש ה-15 של הוועדה הכלכלית המעורבת ישראל–רוסיה - 0404
משרד החוץ יארח את המפגש ה-15 של הוועדה הכלכלית המעורבת ישראל–רוסיה משרד החוץ

משרד החוץ יארח את המפגש ה-15 של הוועדה הכלכלית המעורבת ישראל–רוסיה

משרד החוץ יארח את המפגש ה-15 של הוועדה הכלכלית המעורבת ישראל–רוסיה בין התאריכים 8-9/10. השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, זאב אלקין יעמוד בראש הצד הישראלי, כאשר בראש הצד הרוסי יעמוד סגן ראש הממשלה מקסים אקימוב.

במהלך המפגש ידונו הצדדים במגוון רחב של נושאים: נושאי סחר, המשך הטיפול בתשלום הפנסיות לעולים מרוסיה, שת”פ בתחום החדשנות, הבנייה הירוקה, חינוך, חקלאות ועוד. נושא הבריאות יזכה לתשומת לב מיוחדת, כאשר צפוי להתקיים מפגש בנושא רפואה דיגיטאלית במסגרת הוועדה, בשת”פ עם לשכת המסחר ישראל-רוסיה.

במפגש ייקחו חלק רופאים, חברות, סטרטאפים וגופי ממשל משתי המדינות. בהקשר הזה נציין שמשרד החוץ מקדם זה זמן רב את פיתוח תחום הרפואה והבריאות מול רוסיה. עושרם של הנושאים משקף היטב את רבגוניותם של היחסים והתועלת ההדדית בתחומי השת”פ האזרחי לשני הצדדים.

במקביל לדיוני הוועדה יתקיים סבב נוסף של שיחות בין ישראל למדינות איחוד המכס האירו אסייאתי (רוסיה, בלארוס, קזחסטאן, קירגיסטן, ארמניה) על הסכם אס”ח. ישראל מייחסת חשיבות רבה לעבודת הוועדה הכלכלית המעורבת ותמשיך לפעול להבטחת הצלחתה. הוועדה הובילה למספר הישגים והסכמים חשובים בין המדינות, כגון הסדר תשלום הפנסיות לעולים מרוסיה. סוגיה שהועלתה לראשונה במסגרת הוועדה וגם מצאה פתרונה במסגרת זאת. כיום ניתן למנות אלפי פניות לקבלת פנסיה, ולזהות תהליך מרשים של תשלום מהצד הרוסי.

למפגש זה, ובמיוחד בימים אלה, ישנה חשיבות רבה והינו משקף רצון של שתי המדינות לשמר את היחסים ולקדמם אף יותר. סמנכ”לית כלכלה במשרד החוץ יעל רביע צדוק: “עדות לחשיבות הדיאלוג והמצבור הרחב של הניסיון והידע מהם יכולים שני הצדדים להנות ניתן לראות בעובדה כי בשנים האחרונות הרחבנו את הפעילות והשיח גם לתחומים חדשים, כגון שיח עם משרד הבינוי. זאת לצד הגידול המשמעותי ביחסי הסחר בין המדינות המסתכם בכ- 2 מיליארד דולר ב- 2017, עליה של כ- 30% בהשוואה לסחר ב- 2016, ועליה של כ-22% בסך הייצוא הישראלי לרוסיה (כ- 342 מיליון דולר ל-2017). כל אלו מראים את החשיבות שמייחסים הצדדים למימד הכלכלי ביחסים ביניהן”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com