בית שאן: מעל 80% זכאות לבגרות בשלושת התיכונים - 0404
בית שאן: מעל 80% זכאות לבגרות בשלושת התיכונים דוברות עיריית בית שאן

בית שאן: מעל 80% זכאות לבגרות בשלושת התיכונים

במסגרת מעקב אגף החינוך בעיריית בית שאן אחר נתוני מערכת החינוך בעיר, נבחנו נתוני הזכאות לבגרות הצפויים לשנת תשע"ח. על פי הנתונים עולה כי אחוזי הזכאות לבגרות של שלושת התיכונים בעיר עומד על למעלה מ-80%, נתון שלא היה מעולם בעיר שאן, כאשר הישיבה התיכונית ואורט עומדים על 88% זכאות ואמירים על 80%. עוד יש לציין כי שלושת התיכונים הוכרזו כמצטיינים על ידי משרד החינוך!.

בתוך כך, התבשרה הנהלת העיר כי מאמציה לקדם החינוך בעיר לדרגת מצויינות נוספת, צלחו. במכתב ששלח מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, לראש העיר, רפאל בן שטרית, הוא ציין: "אנו שמחים להודיעך שהעיר בית שאן שבראשה אתה עומד, נבחרה להצטרף לתוכנית הלאומית לקידום מצוינות בפריפריה בשנת הלימודים תשע"ט". התוכנית תכלול תוספת שעות תקן לכיתות, תוספת שעות לפתיחת מגמות מדעיות בתחומי הפיסיקה והכימיה, מתן תקציב למעבדות, שעות תגבור במתמטיקה ואנגלית, פיתוח מקצועי של צוותי ההוראה, פיתוח ציר מנטלי ועוד.  בהנהלת העיריה התייחסו לבשורה המרגשת, ואמרו כי: "החינוך עומד בראש סדר העדיפויות, נמשיך לפתח את המצוינות ולהביא את התלמידים להישגים, תוך הכשרות מקצועיות של המורים ותוספות שעות לימוד ופתיחת מגמות מדעיות".

עוד מנתוני אגף החינוך לשנת תשע"ח, עולה הזכאות לבגרות מתוך הלומדים ברשות, כולל תלמידי בית שאן שאינם לומדים בעיר, בחורי ישיבות שאינם ניגשים לבגרות ותלמידי החינוך המיוחד,  עומדת על 72%, זאת לעומת 63% בשנת תשע"ג, עלייה של 9%!!! "מדובר בעלייה משמעותית כתוצאה מהשקעות במערכת החינוך והפניית משאבים רבים לתוכניות פרטניות ותוכניות מצוינות", אומר מנשה מוסאי מנהל האגף.

כמו כן, חלה עלייה של 4% בזכאות לתעודת בגרות מצטיינת והיא עומדת על 4.5% זאת לעומת 0.4% בשנת תשע"ה, כאשר נרשמת מגמת עלייה עקבית של בין אחוז לשני אחוזים מידי שנה. בנוסף, על פי התחזית לנתוני שנת תשע"ח עולה כי 25% מהתלמידים מחזיקים בבגרות של 5 יחידות מתמטיקה, לעומת 9% בשנת תשע"ג. בשנת תשע"ז עמד הנתון על 15.9%, עלייה של למעלה מ 10% בשנה אחת. כאשר בוחנים את התחזית לשנת תשע"ח בקרב זכאים לבגרות עם 5 יחידות אנגלית, עולה כי מדובר ב- 34% מהתלמידים, לעומת 19% בשנת תשע"ג, כאשר בין השנים תשע"ו לתשע"ז חלה עלייה משמעותית של 14%.

בעיריית בית שאן בירכו על הנתונים: "אנו גאים ומברכים על הנתונים. החינוך עומד בראש סדר העדיפויות ותוצאות ההשקעה והעבודה הקשה ניכרת בנתונים. אשתקד, לראשונה בעיר, נבחרו 3 תיכונים לתיכונים מצטיינים ארציים על ידי משרד החינוך, חלה עלייה בזכאות לבגרות ובבגרות איכותית ונתוני ההתמדה במערכת החינוך מלמדים על הדגש שניתן לכל ילד וילדה בעיר, לצד השקעות בבינוי ופיתוח מבני חינוך. השנה נפתחו מכללת הנדסאים באורט פסגות, מרכז מצויינות לתלמידי בתי הספר היסודיים ולראשונה יחל לפעול מודל STEM  העירוני, תוכנית עולמית המקנה ידע וכלים בתחומי המתמטיקה, המדע, האנגלית, ההנדסה והטכנולוגיה". 

מוסאי הוסיף כי: "תכנית זו משתלבת בשינוי שחל בשנים האחרונות במערכת החינוך בעיר עם מינויי מנהלים חדשים, הקצאת משאבים רבים מהרשות, ממשרד החינוך ומרשת אורט, כמו גם העלאת החינוך לסדר היום החינוכי בעיר. שילוב תכנית STEM בבית שאן תהווה  מנוף משמעותי לקידום מערכת החינוך בעיר הן מבחינת הישגי התלמידים בתחומי ה STEM , חשיפת התחומים לתלמידים  ולקהילה, העלאת מספר התלמידים שייגשו לבגרות איכותית, והכנת התלמידים לעתידם בצורה טובה יותר".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]