משפחת הלוחם שנרצח עזבה בזעם את אולם בית הדין הצבאי בגלל הרכב השופטים - 0404

משפחת הלוחם שנרצח עזבה בזעם את אולם בית הדין הצבאי בגלל הרכב השופטים

משפחתו של הלוחם רונן לוברסקי ז"ל, עזבה בזעם את אולם בית הדין הצבאי בעופר וזאת לאחר שהבחינו כי לא נעשה כל שינוי בהרכב השופטים לבקשתם. 

אריק לוברסקי, אחיו של רונן ז"ל שעזב את האולם במחאה, אמר: "ראינו שההרכב הוחלף, אבל שוב שמו הרכב לא מתאים, כזה שלא יכול לפסוק עונש מוות. עשו מאיתנו צחוק, אז אנחנו נפסיק להגיע לפה. אף אחד לא יכול להגיד יותר שזו לא המדיניות. כולם מתחבאים מאחורי סיסמאות".

בעז קוקיא של החייל רון קוקיא ז"ל שנרצח בערד אמר: "אנחנו ופורום 'בוחרים בחיים' תומכים במשפחת לוברסקי. חסרה לי פה אמירה של הרמטכ"ל שהוא תומך בעונש מוות, כדי להבין אם הפצ"ר עושה מה שבראש שלו או שהוא נותן שירות לצבא ולחיילי צה"ל. זו שערורייה. עונש מוות, והריסת בתים וגירוש יובילו להפחתה משמעותית של הטרור. אחרת נמשיך לשמם ולקבור את אזרחי מדינת ישראל".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות בו חברה משפחת לוברסקי אמר: "מערכת המשפט בארץ שוחקת במו ידיה את ההרתעה של צה"ל ומדינת ישראל. מה שהושג באומץ לב ובגבורה. באלפי חללים ופצועים באין ספור מלחמות ומבצעים עובר ריגרסיה נוראה על ידי מי שרואים עצמם כאבירי המשפט. זהו תהליך עצוב ומסוכן לעתידה של המדינה. יש לפעול לעצירתו לאלתר"

סא"ל במיל. עו"ד מוריס הירש, המלווה משפטית את המשפחה הוסיף: "על פי הדין באיו"ש אין שום מניעה משפטית לבקש החלפת הרכב השופטים ולהעמיד הרכב שבסמכותו להטיל עונש מוות. כל טענה אחרת מתעלמת מהדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com