בעקבות התחקיר על עופר ברקוביץ: הצעת חוק תחייב מועמדים להציג נותני הלוואות לקמפיין הבחירות - 0404
בעקבות התחקיר על עופר ברקוביץ: הצעת חוק תחייב מועמדים להציג נותני הלוואות לקמפיין הבחירות ערוץ 20

בעקבות התחקיר על עופר ברקוביץ: הצעת חוק תחייב מועמדים להציג נותני הלוואות לקמפיין הבחירות

יו״ר ועדת הכנסת ח״כ מיקי זוהר, יגיש עם פתיחת מושב החורף של הכנסת תיקון להצעת חוק שיחייב חשיפה של נותני ההלוואות, הערבויות והתרומות למועמדים בבחירות לרשויות המקומיות – כך דווח בישראל היום.

הבחירות לרשויות המקומיות ממשיכות לעורר עניין. כעת עולה הצעת החוק של חבר הכנסת מיקי זוהר שתתקן את הפירצה שקיימת כיום בחוק, לפיה רק תרומות וערבויות מחוייבות שקיפות מיידית לאחר דיווח למבקר המדינה ואילו הלוואות אינן מחוייבות שקיפות באופן מיידי. הפירצה יצרה מצב בעייתי שבו הבוחרים בבחירות המוניציפליות אינם נחשפים לנותני המימון בקמפיינים של חלק מהמועמדים ברשויות המקומיות.

כזכור, תחקיר ערוץ 20 חשף שהמועמד לראשות עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ מקבל מימון מאנשי שמאל קיצוני, למשל צלי רשף, ממייסדי ארגון השמאל "שלום עכשיו" וכן, תמיכה מפעילי שמאל, למשל רות חשין, פעילה בארגון "יש דין" וכן תמיכה במועמדותו מארגוני שמאל דוגמת שתיל ו"ישראל חופשית", ארגונים המקבלים מימון מהקרן לישראל חדשה. כל אלה מעלים תהיות בקרב הבוחר הירושלמי לגבי נותני ההלוואות לקמפיין של עופר ברקוביץ שהצהיר עד היום על תרומות בסכום כולל של כ- 140 אלף ש"ח בלבד (נכון להיום, לפי הדיווח באתר מבקר המדינה), בעוד מועמדים אחרים דיווחו על תרומות וערבויות בסך מיליוני שקלים.

ח״כ מיקי זוהר הוסיף: ״יש לי חשש כבד שברקוביץ מסתיר מתושבי ירושלים את זהותם של נותני ההלוואות לקמפיין מכיוון שמדובר באנשי שמאל קיצוני בעלי אג׳נדות מסוכנות לירושלים ולמדינת ישראל והוא מבין שחשיפתם תרחיק ממנו את המצביעים, בנוסף עולה החשש שגם בעלי אינטרסים בעיר כגון קבלנים ואנשי עסקים עומדים גם הם מאחורי ההלוואות.
אנחנו נעשה לכך סוף בירושלים ובכל הארץ ונבטיח שקיפות מלאה בפני התושבים כדי שידעו מי הם האנשים העומדים מאחורי המועמדים לרשויות ולמועצות הערים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com