יו״ר ארגון קבלני נתניה: "על היזמים הוערמו קשיים עצומים שהביאו להקטנת התחלות הבנייה ולהקטנת ההיצע" - 0404
יו״ר ארגון קבלני נתניה: יח"צ

יו״ר ארגון קבלני נתניה: "על היזמים הוערמו קשיים עצומים שהביאו להקטנת התחלות הבנייה ולהקטנת ההיצע"

במהלך כנס של ארגון קבלני נתניה שהתקיים בעיר, מתח יו״ר ארגון קבלני מחוז נתניה, רפי זנזורי, ביקורת קשה על התנהלות שר האוצר משה כחלון שהביאה לקיפאון בשוק הנדל"ן ולאי וודאות, לדבריו.

זנזורי: "ענף הבנייה נמצא מזה תקופה ארוכה במצב של של אי וודאות גדולה. לצד ניסיונות לשיווק אגרסיבי של קרקעות בפרוייקטי מחיר למשתכן ומאמצים שעלו מליארדים להגדלת ההיצע, הוערמו קשיים עצומים על היזמים מן הצד השני כמו – הבטחות לירידת מחירים ושחיקת הרווחים, קשיי הרישוי המקוון, ההנחיות המרחביות וכדומה.

כל אלו הביאו  להקטנת התחלות הבנייה ולהקטנת ההיצע באופן שלמתבונן מהצד לא ברור מה כוונתו של שר האוצר. על שר האוצר לקחת את העיר נתניה כדוגמא וכמיקרוקוסמוס כדי ללמוד איך אפשר להביא לשיפור תנאים ולהגברת הפעילות הנדל"נית כאשר המגזר הציבורי פועל בשיתוף פעולה עם הקבלנים והשוק הפרטי ולא פועל נגדו.

בנתניה יש בחודשים האחרונים התקדמות גדולה בהתמודדות מול הקשיים ואני בטוח שלאור שיתוף הפעולה לו אנו זוכים מאגף הנדסה והוועדה המקומית, בשנת תשע"ט הבנייה בנתניה תשעט קדימה".

חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי נכח גם הוא בכנס וציין כי, "אני גאה על כך שמשרד הבינוי והשיכון החזיר במלוא הכוח ובמלוא התנופה את הטיפול והמאבק למען דיירי הדיור הציבורי ושיקום שכונות. כאשר במשך השנים הורידו משמו של המשרד את המילה "שיכון", מחקו בדרך גם אנשים. אנו עושים הכל כדי לסייע להם לגור בכבוד".

 

גם סגנית יו"ר התאחדות בוני הארץ, ורד צרפתי אמרה באסיפה כי הממשלה גורמת לקיפאון בשוק כדי ללחוץ על הקבלנים להוריד מחירים, "מגזרים שלמים יושבים על הגדר. בפועל יש ביקושים כבושים שיתפרצו ויביאו לעליית מחירים. לכן הממשלה חייבת להגדיל את היקפי הבנייה על ידי שיווק מכרזים בשוק החופשי". צרפתי התייחסה גם לבטיחות באתרי הבנייה וציינה כי העיצומים הכספיים שהממשלה החליטה להטיל על הקבלנים בנושא לא משיגים את מטרתם.

נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק היה מפוייס בנאומו ואמר כי הוא מנה את הישגיה הרבים של ההתאחדות בשלוש השנים האחרונות כדוגמת פיתרון משבר האשראי והמחסור בעובדים. לדברי בריק במהלך פגישתו האחרונה עם שר האוצר הוחלט על ״הפסקת אש״ במטרה לפטור יחד את הבעיות בענף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com