עובדי מכללת "אורות ישראל" ישביתו את פעילות המכללה בשני קמפוסים - 0404
עובדי מכללת וועד העובדים

עובדי מכללת "אורות ישראל" ישביתו את פעילות המכללה בשני קמפוסים

עובדי מכללת "אורות ישראל", המכללה הגדולה ביותר לחינוך בציבור הדתי לאומי, ישביתו את פעילות המכללה בשני הקמפוסים, ברחובות ובאלקנה, למשך שלוש שעות היום (ראשון), יום פתיחת הלימודים במכללה. במסגרת ההשבתה לא יינתנו שירותי מינהל לסטודנטים ולסטודנטיות, על כל המשתמע מכך.

העובדים, המאוגדים בכוח לעובדים, מוחים על סחבת במו"מ עימם המתנהל כשנה. עוד מוחים העובדים על שינוי נהלים ופגיעה בזכויותיהם במהלך המו"מ; הפרת הסכם ההתייעלות וכן על פיטורי עובדים והחלפתם ע"י עובדי קבלן.

בשעה האחרונה הפגינו עשרות עובדי המכללה משני הקמפוסים למול למעלה מ-1,700 סטודנטיות ועובדי ההנהלה, שכאמור החלו את הסמסטר היום.

"אנחנו שותפים לבנייתה של המכללה, והתפתחותה עם השנים. ליווינו את המכללה בזמנים קשים, ליוונו את האיחוד בין הקמפוסים, מגיע לנו יותר מניסיון חד צדדי לסלק אותנו, ומכתף קרה". אומרים בוועד העובדים.
"מדוע למשל עובדים שהם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים נדרשים לאישור מיוחד על היעדרות מסיבה הקשורה בילדם? אישור זה לא נדרש עד כה, עד לכניסת ההנהלה החדשה. מה קרה לאמון בינינו?".

שי כהן יו"ר וועד העובדים: "מביש שבמקום לדבר עם עובדי המסורים בחרה ההנהלה לנהוג בדרכים בוטות. אנו קוראים להנהלה להתעשת ולהתקדם במו"מ ענייני ובתום לב."

במידה ותימשך הפגיעה בעובדים בניגוד לסיכומים המוקדמים, בכוונת העובדים להמשיך ולהרחיב את השביתה."על ההנהלה להחליט- האם לנהל מו"מ בתום לב המכבד את עובדיה הותיקים, או לפתוח סמסטר משובש" סיכמו בוועד העובדים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com