כנס "אוטיזם בצפון" התקיים בפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן - 0404
כנס ויקיפדיה

כנס "אוטיזם בצפון" התקיים בפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן

בשבוע שעבר התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן, הכנס "אוטיזם בצפון", בנושא "אוטיזם ותחלואה נלווית". הכנס נערך ביוזמת "רשת לשיתוף פעולה בחקר האוטיזם – משפחות וחוקרים", הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן, המרכז הרפואי זיו וחברת טבע. הכנס נערך במעמד נציגת חברת טבעמטפלים, הורים, אנשי חינוך, רופאים וחוקרים מובילים בתחום האוטיזם.

הכנס נערך בימי שלישי ורביעי, 2-3/10, בקמפוס הפקולטה בצפת. הנושאים בהם דנו בכנס היו, התפתחות המיניות בילדים על הספקטרום האוטיסטי, שימוש בקנאביס רפואי באוטיזם, טיפולים אלטרנטיביים, אוטיזם וחרדות,  תזונה בילדים על הספקטרום, חדשות המידע בתחום אוטיזם וכדומה.

 ד"ר אוון אליוט, ראש מרכז המחקר של טבע לאוטיזם, למחלות נוירו-התפתחויות ונוירו-ביולוגיה מולקולארית והתנהגותית בפקולטה, ומייסד של ה"רשת לשיתוף פעולה בחקר אוטיזם – משפחות וחוקרים" ושל "ביו-בנק ישראלי לאוטיזם", פתח בדבריו  את הכנס: "כנס זה מיועד למשפחות, קלינאים וחוקרים בתחום האוטיזם. התקווה היא לייצר שיחה משותפת בין החוקרים, קלינאים והמשפחות, להציג תחומים ונושאים שקשורים בחיי היום יום של המשפחות עם ילדים בספקטרום האוטיסטי".

ד"ר טל יועץ מקשרי אקדמיה בחברת טבע, ברכה את באי הכנס ואמרה: חברת טבע גאה ושמחה להיות חלק מהכנס החשוב הזה לקידום הפעילות והמודעות לאוטיזם בישראל. חיזוק הקשר בין המשפחות והחוקרים ויצירת דיאלוג פתוח ופורה, יוביל בהכרח לפיתוח כלים טובים ומותאמים יותר לבעלי ASD.

טבע מחויבת ופועלת רבות למען שיפור איכות חייהם של אנשים בעולם ובארץ, ובצפון הארץ בפרט. נכון להיום אין תרופות לטיפול בסימפטומים של אוטיזם ואין כלים ביולוגים שיכולים לעזור באבחון ובטיפול. חברת טבע רואה את החשיבות הרבה ותורמת על מנת לעזור בפיתוח כלים אלה. בין השאר, תומכת טבע באחת הדרכים החשובות להבנת הבסיס הביולוגי של ASD – הקמת "ביו-בנק אוטיזם בישראל" ,בראשותו של דר' אוון אליוט ובהנהלתה של דר' ג'ולי כרמל.

פרופ' קרל סקורצקי, דיקן הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן, ברך את באי הכנס ועמד בדבריו על החשיבות הרבה בשיתוף הפעולה בין הגורמים המעורבים בטיפול והמחקר בתחום האוטיזם: "האופי המלטי-דיסציפלינרי ומעורבות המשפחות, הם שמסייעים לקידום המחקר והטיפול בתחום."בדבריו התייחס הדיקן גם למיעוט המחקר הבינלאומי פורץ הדרך בתחום האוטיזם, כפי שהדבר מתבטא במיעוט פרסי הנובל לתחום זה בכל ההיסטוריה רבת השנים של הענקת פרסי נובל.

ד"ר ג'ולי כרמל, מנהלת מדעית של ביו-בנק הישראלי לאוטיזם: "מטרת הכנס היא לקרב את הפריפריה למרכז. לתת אפשרויות לאנשי המקצוע ולהורים בצפון, שיוכלו להשתתף בכנס שמוקדש להתקדמות המחקר באוטיזם. את הכנס מובילים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמספרים על עבודתם ועל דרכי טיפול חדשניות בנושא האוטיזם והמחלות הנלוות. זהו הכנס שני שאנחנו מקיימים בצפון, לאחר שקבלנו תגובות טובות וחיוביות על הכנס הראשון". תודתנו לחברת טבע על תמיכתה. בהמשך דבריה, הזמינה דר' כרמל את המשפחות  להצטרף לביו-בנק אוטיזם" ולעזור בכך לקדם את המחקר בתחום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com