מאכזב שצה״ל ״נזכר״ לסייע לתושבים רק לאחר חשיפת 0404 על הקאות בכרם שלום / בועז גולן בטור אישי כואב - 0404
צילום: 0404

מאכזב שצה״ל ״נזכר״ לסייע לתושבים רק לאחר חשיפת 0404 על הקאות בכרם שלום / בועז גולן בטור אישי כואב

מה קורה לנו? באמת אני שואל. למישהו יש תשובה עניינית? משהו שאפשר לקבל? להבין? כי לי באמת שאין. זה כבר לא השמאל שחדר עמוק לתוך הפיקוד העליון בצה״ל היקר שלנו, זה הרבה מעבר לזה. מדובר בזלזול, או אולי ברצון שהתושבים פשוט יעזבו וניתן את הכל במתנה למחבלי חמאס, אחרת, לא אוכל להבין לעולם מה קורה לממשלה ומה קורה לצבא שיודע לטפל בפצועים סוריים ולהוציא מאות מיליונים על הפרויקט ההזוי הזה בצפון, ולתושביו שלו, לבני ארצו, לא דואג כלל. באמת, אין לי תשובה ברורה.

במשך ארבעה חודשים וחצי מתנהלים ראשי כרם שלום מול הצבא. בכירי צה״ל ומערכת הביטחון של ליברמן הכירו היטב את הבעיה הבריאותית בכרם שלום, אך העלימו אותה. אין מילה. הציבור לא שמע ולא יודע ולכן לא צריך לטפל. כן, אחיי היקרים, מדינת ישראל הזניחה את התושבים בקיבוץ וכל עוד אף אחד לא ידע מכך, לא טיפלה כלל בבעיה.

השבוע, חשפנו (כתבנו רפאל חיון ואנוכי) כאן בחדשות 0404 ובתכנית בהגשתי (האולפן הפתוח) בערוץ 20 את הבעיה הבריאותית הקשה. אני וחיון מכירים את הסיפור כבר יותר מחודשיים. שוחחנו עם תושבים במהלך השבועות האחרונים, שוחננו עם גורמים נוספים וכולם ביקשו בעת הזאת לשתוק. הם רצו לתת לצה״ל את ההזדמנות לפתור את הבעיה. בנתיים, ילדים הגיעו לטיפולים רפואיים, תושב עבר ניתוח הקשור בדרכי הנשימה, ילדים ומבוגרים הקיאו, אחרים סובלים מקשיי נשימה וכולם, כל תושבי הקיבוץ, מתקשים להרדם בלילות כתוצאה מרעש הפיצוצים על הגדר, הצמודה לקיבוץ.

גורם בכיר במשרד הבריאות אמר לי השבוע כי מדובר ב״סיכון חיים של ממש״, אך, כאמור, עד לחשיפה שלנו כאן, כולם שתקו ולא עשו דבר.

התאכזבתי מאוד השבוע כאשר פניתי בבקשת תגובות, רגע לפני פרסום הכתבה, ובאחד מהמשרדים החשובים בממשלתנו, סיפרו לי כי לא יגיבו, מאחר ומשרד הביטחון פנה לצנזורה בבקשה לאסור את הפרסום שלנו. אתם מבינים? נמשיך להשתיק. הבנתי שאני מתמודד מול בריאות של אחינו ואמרתי: ׳עד כאן׳. יצרתי קשר עם הצנזור הצבאי וביקשתי אישור לפרסם את הנושא החשוב ואת בקשת התושבים שכולם יידעו מכך. קיבלתי את האישור, עקפתי את ההשתקה של משרד הביטחון והנה, ברגע אחד – מחפשים פתרונות ואפילו מוצאים.

כפי שפרסמנו היום לראשונה, הוצבה היום מערכת מים מיוחדת היוצרת ״ענני טיפות״ כדי לצמצם את העשן הכבד וכוחותינו מתכוונים להזיז את הערבים הנתעבים כ-300 מטר הצידה מהגדר.

למה? למה לא עשיתם את זה עד היום? מדוע פגעתם בבריאות התושבים על חשבונות של השתקה ופוליטיקה?

קשה לי לכתוב את הדברים, אבל כאזרח שאכפת לו, אני לא יכול לשתוק! אני לא מוכן לקבל צבא ששם קצוץ על האזרחים שעליהם הוא מופקד לשמור! אני לא מוכן לקבל צבא אדיר שעומד על הגדר ולא יודע להסתדר עם כמה פרחחי טרור! אני לא מוכן לקבל את ה״מעצור״ בכלי הנשק! מדוע אתם לא יורים?! האם אזרחים בבתי חולים שווים צינורות של מים? זה הפתרון? זו הדרך לטפל? כמה חודשים להשתיק ואח״כ לסתום להם את הפה עם מים? נמשיך למלא פינו מים?

יקירי, ברשותנו בחדשות 0404 עוד חומרים וידיעות האסורות בעת הזו בפרסום. הידיעות קשורות לטרור על הגדר, אבל יש מי שרוצה שלא תכירו ולא תדעו במה מדובר. האמינו לי, מדובר בעוד חומרים שיגרמו לכאב רב בקרב אזרחי ישראל.

מצבנו הביטחוני בגבול הרצועה רע מאוד. מצבנו ההרתעתי בגבול הרצועה חמור מאוד. הלוחמים זועמים ומתוסכלים ורק שר הביטחון ממשיך לפזר לנו סיפורים שלא היתה שום ״התלקחות בחגי תשרי״ והרמטכ״ל ממשיך לטפטף שצריך להקל על חיי הערבים.

תחשבו לרגע איך זה נראה מהצד של המחבלים – מעזה. הם משליכים מאות מטעני חבלה ורימונים לעבר כוחותינו, מפריחים אלפי בלוני נפץ ותבערה, עפיפונים עם צמיגים בוערים שנוחתים אצלנו, חותכים גדרות וחודרים לארצנו ואנחנו… ״יורים״ לכיוונם מים… כואב. פשוט כואב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com