סערה בעקבות החשיפה על הקאות וקשיי נשימה בכרם שלום: תושבים שוקלים לעזוב את הקיבוץ - 0404

סערה בעקבות החשיפה על הקאות וקשיי נשימה בכרם שלום: תושבים שוקלים לעזוב את הקיבוץ

סערה בכרם שלום ובקרב גורמי ביטחון בעקבות חשיפת חדשות 0404 והתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, על בעיות הבריאות של תושבי הקיבוץ, בעיקר ילדים, כתוצאה מטרור השריפות וכן מרימוני גז.

כפי שנחשף לראשונה כאן, תושבים בקיבוץ שוקלים לעזוב את המקום במידה והבעיה לא תטופל. מדובר על רוב התושבים ששוקלים את המהלך, למרות שכמה מתושבי הקיבוץ מתנגדים לו.

כפי שנחשף אמש, מזה כמה חודשים סובלים ילדים בכרם שלום מהקאות וקשיי נשימה. גם כמה מהמבוגרים סובלים וזאת כתוצאה מזיהום אוויר ברמה גבוהה מאוד עקב עשן כבד המגיע דרך קבע לקיבוץ – עשן הצמיגים הבוערים, אך גם רימוני הגז שמשליכים כוחותינו לעבר המחבלים. ענן הגז מוסט עם הרוח ופוגע בתושבי כרם שלום.

גורם במערכת הביטחון לחדשות 0404: ״לצערנו, המצב בעיקר בכרם שלום בעייתי מאוד. הקיבוץ סובל הכי הרבה, מאחר וההתפרעויות בגדר הן ממש בצמוד לקיבוץ ולכן הפגיעה משמעותית״.

תושבת הקיבוץ לחדשות 0404: ״הפרסום שלכם גרם לסערה של ממש. אנשים כבר לא מוכנים לשתוק יותר. מצפה מהממשלה שתענה לנו: אם אתם לא מסוגלים לטפל בטרור הזה ולהגן עלינו – רק תודיעו ונעזוב כולנו יחד את הקיבוץ. המצב הזה בלתי אפשרי״.

גורם במשרד להגנת הסביבה: ״בכרם שלום נמדדה רמה גבוהה מאוד של זיהום אוויר. לאנשים רגישים, הרמה הזאת ממש מסכנת חיים. חייבים למצוא פתרון מהיר לבעיה הזאת. ברור לכולם שכך אי אפשר לקיים חיים שגרתיים וחיים נורמאליים. המצב סבוך מאוד מבחינה בריאותית״. (בסרטון: שישי האחרון בכרם שלום).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com