מגדל העמק: נערכים לכל תרחיש - 0404
+
מגדל העמק: נערכים לכל תרחיש עיריית מגדל העמק

מגדל העמק: נערכים לכל תרחיש

לפי דעת מומחים בתחום זה לא סוד שמתישהו בעתיד תתרחש במדינת ישראל רעידת אדמה חזקה שעלולה להסב נזקים גדולים בנפש ורכוש. רק לאחרונה נרשמה שרשרת רעידות אדמה באזורנו ובעיריית מגדל העמק החליטו להיערך במספר מישורים לקראת רעידה שכזאת אם וכאשר תתרחש בעתיד.

כצעד הסברתי ראשון, נשלחו בימים אלה לכל בתי התושבים שני פלאיירים עם מגנטים לתלייה על המקרר או בכל מקום מרכזי בית כדי שכל בני המשפחה יוכלו לקרוא מעת לעת את ההנחיות כיצד להיערך נכון בעת מצב חירום כגון רעידות אדמה נפילת טילים או כל אסון טבע חלילה. מנכ"ל העירייה שלום זוזוט ציין כי ישנם תושבים רבים שלא ידעו כיצד להתנהג במצב חירום וההנחיות שנשלחו לבתים הינן חשובות ועשויות להציל חיים. "היות ולא ניתן לחזות מראש אם ומתי תתרחש רעידת אדמה אנו ממליצים לתושבים לתלות את הפלאיירים במקום מרכזי בבית ולדאוג שבני המשפחה יכירו את ההנחיות".  

במקביל, מבצעת הרשות המקומית בחיזוק מוסדות ציבור ובראשם בבית הספר "אורט רוגוזין" שם משקיעה הרשות 11 מיליון ש"ח. בחיזוק ושדרוג מבנים וכן בבית הספר "עליזה בגין" שם מושקעים 4.5 מיליון ש"ח בחיזוק בית הספר. בהמשך תשקיע הרשות תקציבים בחיזוק ובנייה של מוסדות חינוך נוספים ברחבי העיר.

תכנית רחבת היקף נוספת שמקדמת הרשות מול הממשלה ומשרד הביטחון ועתידה להתבצע בעתיד הקרוב בעיר היא "תכנית המיגון" הממשלתית להגנה מפני רעידות אדמה וטילים במסגרתה ישודרגו כ-350 בנייני מגורים משותפים שנבנו לפני שנת 1980 בשכונות הוותיקות במגדל העמק באמצעות בניית חדרי ביטחון וממ"דים.