נעצרו חשודים שהעבירו לתחומי הרשות כלי רכב שעברו תאונות ושיקמו אותם בניגוד לחוק - 0404
נעצרו חשודים שהעבירו לתחומי הרשות כלי רכב שעברו תאונות ושיקמו אותם בניגוד לחוק דוברות המשטרה

נעצרו חשודים שהעבירו לתחומי הרשות כלי רכב שעברו תאונות ושיקמו אותם בניגוד לחוק

במסגרת פעילות שיטתית של משטרת ישראל נגד שיקום כלי רכב בניגוד לחוק ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, פתחו הבוקר היחידה לאיתור גניבות כלי רכב (אתג"ר) בלהב 433 ורשות המיסים בחקירה גלויה בתום מספר חודשים של חקירה סמויה.

משטרת ישראל משלבת פעילותן של יחידות מגוונות, הן במישור הסמוי והן הגלוי, לשם חשיפת חשודים בביצוע עבירות של שיקום כלי רכב המתבצע בשטחי הרשות בניגוד לחוק.

בשעות הבוקר המוקדמות נעצרו 5 חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו 2 נוספים בחשד למעורבות בעבירות של תיקון כלי רכב בשטחים, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון ועבירות מס. בין העצורים סוחרי רכבים.

החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף פעולה עם יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו חברו לכאורה על מנת להונות רוכשי רכבים שעברו תאונות והוגדרו על ידי שמאים של חברות הביטוח כ"אובדן להלכה".

על פי החשד לכאורה, החשודים היו מעבירים את כלי הרכב לתיקון במוסכים פיראטיים בשטחי הרשות תוך שימוש בחלפים גנובים ויצירת סכנה לרוכשי הרכב והמשתמשים בדרך. כאשר כחלק מההליך המעיד על שיקום כלי הרכב הציגו חשבוניות חלפים מזוייפות ואישורי תיקון מזוייפים וזאת על מנת להציג מצג שווא לפיו הרכבים תוקנו כנדרש במוסכים מורשים בשטחי ישראל.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com