מעל 50,000 מטיילים פקדו במהלך החג את השומרון: "עתיד התיירות הישראלית" - 0404
+
מעל 50,000 מטיילים פקדו במהלך החג את השומרון: "עתיד התיירות הישראלית" אלנתן גוטנרויט

מעל 50,000 מטיילים פקדו במהלך החג את השומרון: "עתיד התיירות הישראלית"

במהלך החג פקדו את אתרי הטבע והתיירות בשומרון למעלה מ-50,000 מטיילים ישראלים וכאלה שהגיעו מאירופה, מארצות הברית ומאסיה.

האתר העמוס ביותר היה "המרפסת של המדינה" עם כ-5,000 מבקרים בשלושת ימי חול המועד ונחל קנה עם מספר דומה של מטיילים.

בין המבקרים, כאמור, היו גם מטיילים מגרמניה, הולנד, ארצות הברית ואף מדרום קוריאה. אלו ביקרו בעיקר בשמורת הטבע הר כביר שהונגשה לקראת החג בעלות של מליון ש"ח והגן הלאומי הר גריזים.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, התייחס למספר המטיילים בחג ואמר כי "אט-אט בנחישות אנחנו מתקרבים ליעד: הפיכת השומרון למעצמת תיירות לא רק ישראלית, אלא בינלאומית. עתיד התיירות הישראלית נמצא בשומרון, מקום בו אתרי תיירות עוצרי נשימה שאין להם אח ורע בארץ, ומקומות חדשים יחסית למטייל הישראלי. אנחנו נמשיך לפעול בכדי להביא לכאן עוד ועוד תיירים עד אשר נחל התיירים המגיע יהפוך לנהר שוצף, דבר שיביא כלכלה חזקה לאזור וגם יהפוך למנוף הסברה חשוב ועיקרי לשומרון"

מטיילים שהגיעו מדרום קוריאה סיפרו כי "קראנו על האזור, על היקבים שלו, בעיתון בקוריאה וכמובן על הנבואה בתנ"ך ("עוד תטעי כרמים בהרי שומרון") והחלטנו שאנחנו חייבים להגיע, לראות את המקום המיוחד הזה בעצמנו".

איתמר וויס

יקב טורא

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com