דיווח שקרי: התנועה הרפורמית דיווחה במהלך החג על ״אלפים״ בהקפות השניות, שעות לפני שהחלו - 0404
דיווח שקרי: התנועה הרפורמית דיווחה במהלך החג על ״אלפים״ בהקפות השניות, שעות לפני שהחלו .

דיווח שקרי: התנועה הרפורמית דיווחה במהלך החג על ״אלפים״ בהקפות השניות, שעות לפני שהחלו

במהלך חג שמחת תורה, בשעה 14:31, זמן רב לפני צאת החג, הוציאה התנועה הרפורמית הודעה לתקשורת.

בהודעה, צוטט רב וזו כאמור, נשלחה בניגוד להלכה בתוך החג.

אבל זו רק תחילת ההזיה: בהודעה דיווחה התנועה הרפורמית על אלפים שחגגו בהקפות, כולל בהקפות השניות במוצאי החג, אלא שבעת שליחת ההודעה לתקשורת, ההקפות השניות כלל לא החלו והחג היה במרחק שעות מיציאתו.

כך נכתב בהודעת הרפורמים לתקשורת: ״אלפי משפחות ישראליות בחרו, גם השנה, להשתתף בהקפות השוויוניות והמשפחתיות בקהילות התנועה הרפורמית ברחבי ישראל בערב (30.09) ומוצאי (01.10) שמחת תורה. בהקפות הראשונות והשניות המסורתיות, נשים וגברים כאחד: החזיקו, רקדו ושרו בשמחת התורה ללא מחיצה וללא הפרדה. בכמה קהילות של התנועה הרפורמית בישראל, אף התקיימו סדנאות לילדים להכנת דגלונים שוויוניים היחידים במינם בישראל״.

אגב, מעניין כיצד ״אספו״ הרפורמים מידע במהלך החג מרבנים על ההקפות הראשונות…

בתגובה לשאלת חדשות 0404, כיצד ״אלפים״ הגיעו להקפות שניות שכלל לא החלו ו/או האם מועדי החגים של הרפורמים שונים ממועדי חגי ישראל וכיצד ציטוטי רבנים והודעה לתקשורת יוצאים במהלך חג, בניגוד להלכה – יועץ התקשורת של התנועה טען כי הוא אינו אדם דתי והוציא הודעה שהוכנה מראש.

לשאלה, כיצד אלפים לקחו חלק בהקפות השניות שטרם החלו והאם חגי הרפורמים שונים במועדם מחגי ישראל, טרם קיבלנו תשובה.

בהמשך נמסר מהתנועה הרפורמית: ״אלפי משפחות השתתפו בהקפות הראשונות ובכאלה שהיו בבוקר (כדוגמת העיר רעננה, בהשתתפות ראש העיר רעננה), לפני הוצאת ההודעה. ועוד אלפים היו צפויים להגיע להקפות השניות, מה שאכן קרה בפועל״.

.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com