כך תמנעו מריבות על הירושות - 0404
כך תמנעו מריבות על הירושות יח"צ

כך תמנעו מריבות על הירושות

כאשר מתקרב האדם לגיל השיבה, הוא מבין שלא יוכל לחיות לנצח. האדם הנבון עורך סידורים לקראת יום מותו ודואג לחלק ירושה לשארי בשריו ולעתים גם לחבריו הטובים, וזאת על מנת למנוע ויכוחים ואי הבנות לאחר לכתו.

אחת הדרכים המקובלות יותר לעשות זאת היא למנות עורך דין מקצועי העוסק בענייני צוואות וירושות אשר ידאג להסדיר את כל העניינים הביורוקרטיים.

להכיר את סוגי הצוואות

עורך דין צוואות וירושות עוסק במגוון רחב של תחומים, וביניהם החתמת המוריש על צוואות שונות. אלה סוגי הצוואות העיקריות שכדאי להכיר:

צוואה שנערכת בפני עדים – צוואה כתובה אשר נערכת בפני שני עדים החותמים עליה, בנוסף לחתימתו של המוריש.

צוואה בכתב יד – כשמה כן היא, צוואה אשר נכתבת בכתב ידו של המוריש כל עוד הוא נמצא בחיים. על מנת שהצוואה הזו תהיה חוקית, היא צריכה להיכתב על ידי המוריש ולכלול תאריך וחתימה.

צוואה שנערכת בפני רשות ציבורית – המצווה יכול לערוך את צוואתו בפניה של רשות ציבורית כמו רשם הירושה או בית המשפט. ניתן לערוך את הצוואה בשתי דרכים: על ידי הגשת הצוואה לשופט או תוך הקראת הצוואה במסגרת הפרוטוקול.

צוואה אשר נערכת בעל פה – לצוואה זו קיימת בעייתיות רבה מן הבחינה המשפטית, מכיוון שדברי המוריש הנאמרים בעל פה עלולים להוביל למחלוקות מצד היורשים.

משום כך, נקבעו לה כמה סייגים: המצווה צריך להאמין שהוא עומד להיפרד מן העולם, הצוואה נערכת בפני שני עדים אשר כותבים את תיעודה ומגישים את הצוואה הכתובה לרשם הירושה.

כמו כן, אם המוריש אינו נפטר מן העולם תוך חודש מיום מסירת הצוואה, הצוואה מתבטלת באופן אוטומטי.

ענייני מקרקעין

בנוסף לעיסוק בצוואות וירושות, ישנם עורכי דין אשר מטפלים בענייני מקרקעין. עורך דין מקרקעין בראשון לציון או בכל עיר אחרת מעניק מגוון רחב של שירותים ומלווה את הלקוח לפני סגירת עסקת מקרקעין. היות שמדובר בעסקה משמעותית ויקרה, מומלץ להתייעץ עם אדם המבין בתחום.

אתכם לאורך כל הדרך

משרד עורכי הדין של חן בוארון מציע שירותי עורך דין מקרקעין ברמת גן ובראשון לציון, כמו גם טיפול בענייני ירושות וצוואות ועריכת ייפוי כוח מתמשך. כאן תקבלו יחס אישי, תמיכה וליווי לאורך כל הדרך עד להשגת המטרה המבוקשת.

הכתבה נכתבה בעזרת פורטל עורכי דין הגדול בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]