בנט: ״הסכמי ליברמן - חמאס קרסו - הטרור נמשך״. ליברמן: "בנט בהיסטריה" - 0404
בנט: ״הסכמי ליברמן – חמאס קרסו – הטרור נמשך״. ליברמן:

בנט: ״הסכמי ליברמן – חמאס קרסו – הטרור נמשך״. ליברמן: "בנט בהיסטריה"

בעקבות המצב הביטחוני בגבול רצועת עזה, אמר שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט כי בעקבות מדיניות ההבלגה של שר הביטחון אביגדור ליברמן הטרור נמשך.

בנט: "בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור. עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ ממשיכים לאיים על תושבי העוטף, ההתפרעויות על הגדר מסלימות ואל עמדות צה"ל מסתננים פלסטינים ללא פחד. כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון.

כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה. והיא הובילה.

המצב הנוכחי הוא תוצאה ישירה של מדיניות ליברמן מול הרצועה: תחת מעטה של ״פרגמטיות״ ו״אחריות״, ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס. הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן – חמאס קרסו.

זו לא מדיניות הביטחון שהציבור מצפה לראות מממשלת ימין, מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן. את המצב הזה חייבים לעצור.

בכוונתי להביא את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה, מיד לאחר החגים".

ממפלגת "ישראל ביתנו" נמסר בתגובה: "ביום שישי האחרון נהרגו שבעה ערבים, יותר מ-500 נפצעו ואף ישראלי לא נשרט, כתוצאה ממדיניות נחושה ועוצמתית שהוכיחה את עצמה. המתקפות החוזרות ונשנות של שר החינוך על שר הביטחון מצביעות כנראה על ההיסטריה ועל הקנאה שבהן הוא שרוי.

עדיף שיתמקד בכישלונותיו במערכת החינוך ולא יפריע לדברים שמחייבים ניסיון, אחריות ושיקול דעת. השר בנט הוא שותף מלא להחלטות הקבינט וגם כשכבר טרח להופיע לדיונים בנושא עזה, לא זכור שאי פעם הביע התנגדות למדיניות הקבינט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]