דרישה לבניית 800 יחידות דיור בהר ברכה כתשובה לרצח איתמר בן גל. דגן: "תשובה ציונית הולמת" - 0404
דרישה לבניית 800 יחידות דיור בהר ברכה כתשובה לרצח איתמר בן גל. דגן: רועי חדי

דרישה לבניית 800 יחידות דיור בהר ברכה כתשובה לרצח איתמר בן גל. דגן: "תשובה ציונית הולמת"

שמונה חודשים לאחר פיגוע הדקירה בו נרצח איתמר בן גל ז"ל בעת שהיה בדרכו הביתה לברית של בן משפחה, עלתה דרישה מפי שרים וראש מועצת שומרון לאשר שכונה חדשה בהר ברכה ובה 800 יחידות דיור.

הדרישה שבה והועלתה במהלך אירוע סוכות, לאחר שלראשונה נשמעה לאחר הפיגוע על ידי יוסי דגן ואלמנו של איתמר בן גל.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר כי "עברנו שנה קשה. נמצאת איתנו מרים בן גל ששכלה רק השנה את איתמר בפיגוע דקירה והמשפחה. ואנחנו נשבענו למשפחה המיוחדת והעוצמתית הזו, שאנחנו נעשה הכל, כדי להפוך את הר ברכה לעיר. ובשלב המידי, להביא לאישור של 800 יחידות דיור כיאה וכיאות בלי קשר לרצח נורא, ובוודאי אחרי רצח כל כך נורא.
תשובה ציונית ברורה, של בניה של השתרשות של התחזקות בבניין ארץ ישראל. הישוב הר ברכה מוביל עם כל יישובי גב ההר מהפך. כל ישובי גב ההר קולטים. השנה נקלטו בהר ברכה 60 משפחות חדשות ועוד היד נטויה. אנחנו נמשיך לפעול לחיזוק ההתיישבות כאן, ובשומרון כולו".

שר התיירות, חבר הכנסת יריב לוין, אמר כי "אני נמצא כאן היום בגאווה גדולה, בביטחון מלא ובידיעה ברורה, לכל מי שמעז לפקפק בזכות שלנו על ארצנו, ובחובה שלנו לממש את הזכות הזו הלכה למעשה. אנחנו מקיימים היום אירוע שמטרתו שינוי פני הישוב והפיכתו מהישוב היפה שהוא היום לישוב גדול ועצמתי שכולל למעלה מ 1000 משפחות. הר ברכה הוא סיפור הצלחה בקנה מידה נדיר. אנחנו ממשיכים במאמץ שלנו בכל רחבי ארץ ישראל, לטעת לבנות ולא פחות חשוב מזה. להביא את המוני עם ישראל להכיר את השומרון ואת כל מה שיש לו להציע. חנכנו היום לא רחוק מכאן באלון מורה טיילת חדשה בהר כביר. אנחנו ממשיכים בשרשרת של פרויקטים. שיביאו לכאן את כל מי שעד היום לא הכיר את חבל הארץ הזה. משום שאני מאמין שמי שלא יודע מנין הוא בא לא יידע לאן הוא הולך. ומי שלא בא וביקר וראה במו עיניו את המקומות האלו, שבהם ערש ההיסטוריה והתרבות, מי שלא מתחבר לארץ הזו, לא יידע אחר כך גם לאן ללכת. במשימה הזו של החיבור ממשיכים בעוצמה בנחישות. אנחנו נמשיך ונעשה נגבר על כל המכשולים והמפעל האדיר הזה ישגשג למען הדורות הבאים".

שר העבודה והרווחה, חבר הכנסת חיים כץ, אמר כי "אנחנו רואים כאן את התוצאות במאבק על ארץ ישראל. וזה לאחר שתי שביתות מול בית ראש הממשלה של ראש מועצת שומרון. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט, כי אין לנו ברירה אחרת. אנחנו נמשיך במאבק הזה לבניית כל חלקי הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]