נהלי הירי הוחמרו: יותר מ-100 רימונים הושלכו והפיקוד הצבאי ממשיך לחיות בסרט - 0404
נהלי הירי הוחמרו: יותר מ-100 רימונים הושלכו והפיקוד הצבאי ממשיך לחיות בסרט דובר צה"ל

נהלי הירי הוחמרו: יותר מ-100 רימונים הושלכו והפיקוד הצבאי ממשיך לחיות בסרט

תסתכלו על זה איך שאתם רוצים, אבל את המציאות והעובדות אף אחד לא יכול לשנות.

עובדה: השבוע צומצמו הוראות הפתיחה באש והוחמרו – כפי שנחשף לראשונה בחדשות 0404. על חיילינו נאסר לירות במקרים שונים, בעיקר בשעות החשכה. התשובה להוראה ההזויה לא איחרה להגיע: בפעם הראשונה מאז ומעולם, השליכו מחבלים מעזה בגדר הרצועה יותר מ-100 מטעני חבלה לעבר כוחותינו!

זה לא נגמר שם: המחבלים חתכו את הגדר וחמאס שלח להתפרעויות הטרור יותר מ-20,000 ערבים.

צה״ל, שידע בזמנו לחסל 50 מחבלים בסופ״ש אחד, על התפרעות פחותה מזו, הרים ידיים מאז, והטירוף חזר. צירוף מקרים כשכל זה מתרחש בדיוק בשבוע שבו הוחמרו הוראות הירי? האם לא כל רימון או מטען חבלה מחייב אותנו לחסל את המחבל הזורק? יותר מ-100 מטענים ורימונים! יותר מ-100!!! אתם קולטים? למחבלים שלום. פשוט הזוי!

משהו לא טוב קורה לנו. במקום שנלחם בטרור, אנחנו הולכים אחורנית ומזמינים עוד טרור. יותר טרור.

איך יכול צה״ל לנצח, אם במקום לחסל מחבלים ולהשתגע מול האוייב הרצחני שלנו, הרמטכ״ל איזנקוט נואם מול הקבינט ומסביר לשרים ולראש הממשלה שכדי להרגיע את השטח יש להשקיע כלכלית בעזה ובאיו״ש, כדי להרגיע את הערבים?

איך יכול צה״ל לנצח, אם שעה קלה לפני הטירוף על הגדר אתמול ויותר מ-100 מטעני החבלה מוציא ״מתאם פעולות הממשלה בשטחים״ הודעה לתקשורת בזו הלשון: ״מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, וראש המחלקה האזרחית במתפ״ש, אל״ם שרון ביטון, נפגשו היום (שישי) במטה האו״ם בניו יורק עם שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, ועדכנו אותו בהתפתחויות האחרונות באזור יהודה ושומרון, רצועת עזה וכנס המדינות התורמות שנערך השבוע בניו יורק. הנוכחים קיימו שיח פורה בנוגע למציאת פתרונות לייצוב המצב האזרחי ברצועת עזה, והמשך שיפור מרקם החיים ביהודה ושומרון, במטרה לשמור על יציבות ביטחונית ושקט אזורי״.

אז מהו המסר שהעביר הרמטכ״ל למחבלים? מהו המסר שהעביר מתפ״ש למחבלים? מה חמאס לומד מההודעות של הפיקוד העליון שלנו? מאוד פשוט: תמשיכו לבצע פיגועים קשים כי אתם צודקים – אנחנו הבעיה. אנחנו צריכים לשדרג לכם את החיים ואז יבוא השלום: נקבל בלונים עם סוכריות ורימונים מהעץ לכבוד ראש השנה. פשוט, חיים בסרט.

לצערי, ואני כותב זאת בכאב, ולא רק מתוך עצבים ואכזבה: עד שהפיקוד העליון שלנו לא יתעורר או יוחלף – הטרור רק יחריף ויפגע בנו קשות.

מול טרור יש רק פתרון אחד: כוח, הרבה כוח, ללא רחמים!

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com