ערבים תקפו ופצעו יהודים בכפר יפיע. המשטרה: "תקיפה שהחלה בויכוח בין משתמשי הדרך" - 0404
ערבים תקפו ופצעו יהודים בכפר יפיע. המשטרה: ארגון חוננו

ערבים תקפו ופצעו יהודים בכפר יפיע. המשטרה: "תקיפה שהחלה בויכוח בין משתמשי הדרך"

ערבים תקפו סמוך לכניסת השבת מספר יהודים שנכנסו לכפר יפיע בצפון ארצנו.

מארגון חוננו נמסר כי "המשפחה עברה לינץ'. האירוע החל ברגע שתושבי יפיע זיהו שברכב יושבים יהודים ומחבלים החלו לתקוף את הרכב. רכבה של המשפחה שהיה תקוע בפקק תנועה, הותקף באופן קשה באבנים, באלות ובאלימות".

עוד נמסר מחוננו כי "חלק מבני המשפחה נפגעו והם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים האיטלקי בנצרת".

עורך הדין חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו מסייע למשפחה.

ממשטרת ישראל נמסר במהלך השבת כי "בעקבות ויכוח על זכות שימוש בדרך וחילופי קללות, הותקפו מספר יושבי רכב ביפיע ולרכבם נגרם נזק. חוקרי משטרת ישראל אספו ממצאים בזירת האירוע ופתחו בחקירה, במסגרתה נעצרו שלושה חשודים תושבי יפיע. שלושת העצורים נחקרו ויובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בנצרת".

ממועצה מקומית יפיע נמסר כי "המועצה מוקיעה בחריפות את הניסיון של ארגון "חוננו" להפוך אירוע שלפי המשטרה התרחש "ככל הנראה כתוצאה מוויכוח שהתפתח על זכות שימוש בדרך", דבר חמור ומצער כשלעצמו, אך בינו לבין אירוע לאומני קיצוני אין ולא כלום. הניסיון להלהיט את הרוחות ולליבוי היצרים הוא דבר מסוכן שאסור לעבור עליו בשקט. מכאן אנחנו קוראים למשטרה לברר מיד את נסיבות האירוע ולפרסם את המסקנות מיד. אנו גם קוראים לרשויות החוק לפעול מיד נגד ארגון זה שפועל להרעיל את האווירה וללבות את היצרים. אנו בטוחים שהערבים והיהודים החיים יחד שנות דור יהדפו ניסיונות מסוכנים אלה וימשיכו בשגרת החיים שמתאפיינת בשיתוף פעולה על בסיסי כבוד הדדי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]