כוחותינו נרתמו למשימה ואספו 43 מנות דם להצלת חייהם של כ-130 חולים ופצועים - 0404
כוחותינו נרתמו למשימה ואספו 43 מנות דם להצלת חייהם של כ-130 חולים ופצועים דובר צה"ל

כוחותינו נרתמו למשימה ואספו 43 מנות דם להצלת חייהם של כ-130 חולים ופצועים

כוחותינו מהחטיבה המרחבית יהודה שיתפו פעולה עם בנק הדם של מגן דוד אדום וערכו התרמה מיוחדת במהלך הפנינג שנערך בחול המועד סוכות סמוך למערת המכפלה בחברון.

במהלך המבצע נאספו 43 מנות דם שיסייעו כבר בתקופה הקרובה להציל את חייהם של כ-130 חולים ופצועים.

קצינת הרפואה החטיבתית, סגן קורין אבוטבול, אמרה כי "לקראת אירועי חג הסוכות המתקיימים מידי שנה בגזרת החטיבה המרחבית ״יהודה״, ראינו הזדמנות גדולה בהתאספות התושבים והחלטנו לרתום אותם ואת המבקרים הרבים בגזרה למבצע התרמת דם ייחודי. בזכות הירתמות של מד״א לטובת המשימה, הוצבה מחוץ למערת המכפלה בחברון ניידת תרומת דם עם מתרימי דם מקצועיים משירותי הדם של מד"א שאפשרו לכל מי שמעוניין לתרום. יחד עם חיילי אגף הרפואה של החטיבה, רתמנו מתיישבים רבים שהתגייסו למטרה החשובה באווירת החג. כצבא וככוח רפואה מרכזי בגזרה, אנו שמים לעצמנו למטרה להגדיל את מספר מנות הדם הנתרמות, ופועלים בכל הזדמנות לטובת המשימה. שילוב הזרועות בתחום הרפואה, בעיקר בגזרה מורכבת כמו חברון, הכרחי לביטחון ואיכות המענה הרפואי הניתן לתושבים והחיילים. אנו שמחים על הזכות שניתנה לנו ומודים לכל מי שלקח חלק במאמץ".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר כי "אני רוצה להודות לחיילי צה"ל ממחלקת הרפואה בחטיבה המרחבית יהודה בכלל ולסגן קורין אבוטבול בפרט על היזמה המבורכת לשיתוף פעולה מציל החיים שהתקיים השבוע במערת המכפלה, ועזר להציל את חייהם של רבים. אין ספק, שלהתרמה זו, הנערכת בעיצומה של תקופת מחסור הדם העונתי בתקופת החגים, יש חשיבות עצומה ואני פונה לאזרחי מדינת ישראל בכל רחבי הארץ להקדיש מספר דקות למען הצלת חיים ולהגיע לתרום דם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]