צה״ל על החמרת הוראות הפתיחה באש בעזה: ״המפקד בשטח רשאי להתאים מדיניות״ - 0404
צה״ל על החמרת הוראות הפתיחה באש בעזה: ״המפקד בשטח רשאי להתאים מדיניות״ דובר צה"ל

צה״ל על החמרת הוראות הפתיחה באש בעזה: ״המפקד בשטח רשאי להתאים מדיניות״

בהמשך לחשיפת חדשות 0404 אמש על ההוראה החדשה שניתנה לחיילינו בגבול הרצועה בעניין החמרה באופן הפתיחה באש לעבר מחבלים בגבול הרצועה, בצה״ל טוענים כי לא מדובר בשינוי קבוע של כללי הפתיחה באש, אלא החלטות נקודתיות המתקבלות ע״י המפקדים בשטח.

למעשה, בצה״ל מודים כי הפיקוד בשטח מקבל החלטה בהתאם למצב בשטח. כך קרה שכוחותינו קיבלו הוראה שלא לירות יותר לעבר זורקי אבנים המסכנים אותם וגם לא לעבר משליכי חפצים נוספים. למעשה, ללוחמים ניתנה אפשרות, החל משלשום, להגיב רק לעבר צלפי חמאס, מחבלים חמושים המזוהים בגבול הרצועה וחמושים שיזוהו בסמוך לגדר המערכת.

ע״פ הוראות הצנזורה, לא ניתן לפרט כאן את מלוא ההוראה. כפי שפורסם מוקדם יותר בחדשות 0404, קצינים ולוחמים זועמים על ההחלטה ומבהירים כי כך לא ניתן לטפל בטרור.

בדובר צה״ל מסרו לחדשות 0404 כי ״לא חל שינוי בכללי הפתיחה באש כפי שנטען בפנייה״ אך הוסיפו כי, ״במסגרת הכללים הקיימים, המפקד בשטח רשאי להתאים את מדיניות ואופן הפעלת הכח בהתאם לתמונת המצב בשטח בכל זמן נתון״.

בידי מערכת חדשות 0404 הקלטות של קצין בכיר המעדכן בעניין ההוראות החדשות. פרטים נוספים נביא הערב ב-21:00 בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]