ליברמן במעבר קוניטרה: "אין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בתוך סוריה" - 0404
ליברמן במעבר קוניטרה: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן במעבר קוניטרה: "אין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בתוך סוריה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (חמישי), במעבר קוניטרה בגבול ישראל-סוריה, יחד עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף יוטל סטריק וקצינים בכירים נוספים. שר הביטחון קיבל סקירה ביטחונית על הערכות צה"ל לפתיחת מעבר קוניטרה ובסיום הביקור אמר לתקשורת את הדברים הבאים:

ליברמן: "בוקר טוב, כפי ששמתם בוודאי לב אנחנו נמצאים ליד השער של מעבר קוניטרה, אמרנו מלכתחילה שאין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בתוך סוריה, מעולם לא התערבנו, ומה שמעניין אותנו זה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל.

עצם העובדה שאנחנו הגענו לכאן, לשער אלפא, ומבחינתנו גם כוח אונדו"ף התחילו לפעול ולסייר בסיוע צה"ל, זה אומר שאנחנו מוכנים לפתיחת המעבר כפי שהיה קודם וכרגע הכדור נמצא במגרש הסורי. מבחינת היכולת להפעיל את המעבר, גם מבחינה ביטחונית וגם מבחינה אדמיניסטרטיבית, הכל מוכן וסגור. מה שכן אני חוזר ואומר, אנחנו נקפיד על מילוי של כל סעיף וסעיף באותו הסכם ההפרדה מ-74'. אנחנו בודקים את עצמנו יום יום, אנחנו נמצאים בקשר יומיומי עם חיילי אונדו"ף שנמצאים פה מימיננו, מי שיסתכל על המגדל יראה את חיילי אונדו"ף פועלים ועושים פתיחת ציר ואני מקווה שגם כאן החיים יחזרו לנורמאליות ולשגרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]