זעם ב״אם תרצו״ על ברקוביץ ותנועת התעוררות: ״לטעון שאנו תומכים בו - שקר וכזב והטעייה מכוונת של הציבור״ - 0404
זעם ב״אם תרצו״ על ברקוביץ ותנועת התעוררות: ״לטעון שאנו תומכים בו – שקר וכזב והטעייה מכוונת של הציבור״ ערוץ 20

זעם ב״אם תרצו״ על ברקוביץ ותנועת התעוררות: ״לטעון שאנו תומכים בו – שקר וכזב והטעייה מכוונת של הציבור״

בתנועת ״אם תרצו״ זועמים מאוד על תנועת התעוררות ועל עופר ברקוביץ, המועמד לראשות העיר ירושלים.

אמש, לפני פרסום תחקיר ערוץ 20, שחשף קשר בין ברקוביץ ואנשי שמאל קיצוני וכן לקרן לישראל חדשה ותרומות שקיבל ברקוביץ מאנשי שמאל קיצונים, ניסו אנשיו של ברקוביץ להביא לביטול כוונת ערוץ 20 לפרסם את התחקיר. במשך שעות פנו מקורביו של ברקוביץ ואנשים הקשורים לתנועת התעוררות וביקשו מערוץ 20 שלא לפרסם את התחקיר. הפונים, לא ידעו מה יש בידי ערוץ 20 – מסמכים, תמונות ועוד.

במקביל, פעלו בהתעוררות כדי לפרסם פוסטים ברשת החברתית על התמיכה בברקוביץ וכן פורסמה כתבה בערוץ 7, שציטטה את רונן שובל, תחת הכותרת: ״מייסד ״אם תרצו״: לעופר ברקוביץ אין קשר לקרן החדשה״. בתנועת ״אם תרצו״ זעמו על הפרסום והבהירו כי שובל כלל אינו קשור ב״אם תרצו״ והשימוש בשמו מהווה הטעיה מכוונת של הציבור.

מתנועת "אם תרצו", החושפת את פעילות "הקרן לישראל חדשה" נמסר בתגובה: "רונן שובל הוא אדם פרטי וככזה זכותו להגיב בכל נושא באשר הוא. למרות שכמייסד "אם תרצו", רונן תמיד ישאר מזוהה עם התנועה במידה כזו או אחרת, הוא אינו נושא בשום תפקיד רשמי בתנועה זה חצי עשור. יודגש כי רונן אינו מעורב בשום הליך של קבלת החלטות, אינו חשוף לשום מידע באגף המחקר או כל אגף אחר בתנועה זה חמש שנים, במישרין או בעקיפין. כל ניסיון לקשור את שמה של התנועה לפעילות פוליטית או לטעון אפילו במרומז שהיא תומכת במועמד כזה או אחר, הינו שקר וכזב, שלא לומר הטעייה מכוונת של הציבור.

תנועת "אם תרצו" איננה תומכת בשום מועמד לראשות העיר ירושלים, וסומכת באופן מלא על תושבי עיר הנצח הקדושה שיעניקו את גורל ניהול העיר לאדם הראוי לכך״. (בוידאו: תחקיר ערוץ 20 שפורסם אמש בחדשות 20).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]