טראמפ באו"ם: "מבקשים מכל האומות לבודד את איראן כל זמן שהמשטר מממן טרור" - 0404
+
טראמפ באו"ם: "מבקשים מכל האומות לבודד את איראן כל זמן שהמשטר מממן טרור"

טראמפ באו"ם: "מבקשים מכל האומות לבודד את איראן כל זמן שהמשטר מממן טרור"

ברקע הפסקת המימון לארגון אונר"א והמתיחות מול איראן, נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הגיע לנאום היום (שלישי) בעצרת השנתית של האו"ם.

בתחילת נאומו, דיבר טראמפ על הישגיו הרבים מאז כניסתו לתפקיד נשיא ארה"ב וביניהם כלכלת ארה"ב וביטחונה "ארה"ב חזקה יותר בטוחה יותר ועשירה יותר משהייתה כשנכנסתי לתפקיד", אמר.

על מדינות המזרח אמר הנשיא כי, "יצאנו ליוזמה חדשה לשלום, נפגשתי בסינגפור עם המנהיג קים ג'ונג און – מאז ראינו כמה צעדים מרשימים, שאיש לא חשב לדמיין אפילו לפני זמן לא רב. אני מודה לקים על הצעדים – אבל יש עוד דרך ארוכה לעשות, הסנקציות ימשיכו עד שנפתור את כל הבעיות בינינו. 

ביקרתי בערב הסעודית ואיחוד האמירויות ויחד הסכמנו להילחם בטרור באזור. אני גם שמח לבשר לכם שהטרוריסטים צמאי הדם דעא"ש סולקו מעיראק, ואנו נמשיך לפעול למען ביטחון תושבי האיזור". עוד הוסיף הנשיא כי המשבר בסוריה "שובר לב", ואמר כי בלית ברירה, במידה ואסד ישתמש פעם נוספת בנשק כימי, ארה"ב תתקוף בסוריה.

על איראן אמר הנשיא כי הוא לא ייפגש עם רוחאני עד שהמדינה "תשנה כיוון", לדבריו: "ארה"ב תמשיך לפעול נגד התוקפנות האיראנית. זו הסיבה שהחלטתי להטיל על המדינה סנקציות כלכליות. אנחנו לא יכולים להרשות ממשל שזועק 'מוות לארה"ב ומוות לישראל'".

אחרי הנשיא טראמפ, יישאו דברים גם נשיא איראן חסן רוחאני, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, מלך ירדן עבדאללה, נשיא צרפת מקרון ונשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יישא גם הוא דברים ביום חמישי בעצרת האו"ם. כזכור, נתניהו המריא היום בשעות הצהריים לניו יורק.