צפו באזרח הזר שביצע הונאת ענק בכרטיסי אשראי וגנב מאות אלפי שקלים - 0404
צילום: דוברות המשטרה

צפו באזרח הזר שביצע הונאת ענק בכרטיסי אשראי וגנב מאות אלפי שקלים

המשטרה הצליחה לפענח הונאה רחבת היקף של זיוף ושימוש בכרטיסי אשראי מזוייפים והשבוע הוגש כתב אישום נגד החשוד.

בתחילת החודש התקבלה במשטרה תלונה מנציגי חברת אשראי שמסרו כי הם חושדים כי מתבצעות משיכות רבות בכרטיסי אשראי מזוייפים בכל אזור המרכז.

במהלך החקירה התברר כי החשוד, תושב זר מבולגריה בשנות ה-30 לחייו, הגיע לישראל בתאריך ה-17.7.18 כשמטרתו היא הונאה רחבת היקף בכרטיסי חיוב מזוייפים.

עוד התברר כי החשוד הצטייד טרם כניסתו לארץ בציוד מיוחד לשכפול כרטיסי חיוב מכספומטים: מכשיר MSR להעתקת נתוני אשראי ע"י קריאת מגנטים של כרטיסי אשראי, פלסטיק "שפתיים" הנחזה לשפתיים רגילות של כספומט המעתיק את נתוני הכרטיס ושומר את הנתונים והשעה המדוייקת של העסקה, כרטיס מגנטי חתוך באמצעותו החדיר החשוד ושלף את רכיב פלסטיק ה"שפתיים", מצלמות זעירות ועוד.

דוברות המשטרה

מהחקירה עלה כי בחלוף יומיים בלבד מכניסתו לארץ, החשוד החל בפעילותו הפלילית והתקין במספר כספומטים באזור המרכז מכשור מיוחד להעתקת נתוני אשראי ובחלוף זמן קצר, פירק את הציוד וצרב את הנתונים על גבי כרטיסים ריקים.

החוקרים מצאו כי במהלך שהותו של החשוד בארץ ובמשך כחודש וחצי, החשוד גנב עשרות רבות של כרטיסי חיוב וביצע בכל אחד מהם עסקאות בשווי כולל של מאות אלפי שקלים! בחלק מהמקרים, העביר את הכרטיסים המזוייפים לאחרים, על מנת שיבצעו אף הם רכישות ומשיכות אסורות.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]