עם אקדח חצי אוטומטי, מכשיר קשר, כובע וכפפות - ערבי בן 29 נעצר לאחר מרדף - 0404
עם אקדח חצי אוטומטי, מכשיר קשר, כובע וכפפות – ערבי בן 29 נעצר לאחר מרדף דוברות המשטרה

עם אקדח חצי אוטומטי, מכשיר קשר, כובע וכפפות – ערבי בן 29 נעצר לאחר מרדף

המשטרה עצרה את חאלד ניג׳ם ערבי בן 29 תושב יפיע, שהחזיק אקדח חצי אוטומט כשידיו מכוסות כפפות, החזיק מכשיר קשר וחבש כובע קסקט שהסתיר את פניו.

בתאריך ה-6.9.18 הגיעו השוטרים לחניון לחאם בנצרת במסגרת פעילות יזומה ותפסו את הנאשם כשהוא יושב במושב הנהג, ברכב מזדה ללא לוחיות זיהוי, חבוש בכובע קסקט המכסה את פניו, ידיו מכוסות בכפפות והוא מחזיק במכשיר קשר ובאקדח חצי אוטומט והחלון לצידו פתוח.

דוברות המשטרה

בלשי המשטרה הפתיעו את הנאשם, חסמו את חזית רכבו, וצעקו לעברו עצור, הנאשם שהבין כי "נתפס על חם" הסיע את הרכב לאחור בפראות, למרות שאין ברשותו רשיון נהיגה תקף, פגע ברכב שעמד מאחוריו, סובב את גלגלי הרכב לכיוונו של השוטר שעמד בחזית הרכב ונסע לכוונו במטרה למנוע את מעצרו.

השוטרים שחשו סכנה מוחשית ירו באוויר והנאשם המשיך במנוסתו כשהוא נוהג במהרות ובפראות, עוקף רכבים שעמדו בפקק תנועה, נוסע נגד כיוון התנועה ופוגע ברכבים אחרים,תוך כדי שהוא מבהיל ומסכן את משתמשי הדרך.

הנאשם הצליח להימלט מהשוטרים ובהמשך נטש את הרכב והחל צועד ברגל, השוטרים שכל העת דלקו אחריו זיהו את הנאשם צועד בשכונה המזרחית בנצרת. הנאשם שהבחין בשוטרים פתח בריצה, זרק את האקדח כשהוא ללא מחסנית ובתוכו כדור חי בקנה.

לבסוף הצליחו השוטרים לעצור את הנאשם ובהמשך גם נתפס הרכב כשבתוכות המחסנית של האקדח, תחמושת ולוחית הזיהוי מקופלת.

בחקירתו איים הנאשם על אחד השוטרים באומרו: "אתה חקרת את אמא שלי ואמרת שלא תחקור אותה… אם תחקור את אמא שלי שוב תשאיר את המשטרה בצד והחשבון שלך יהיה איתי בינך לביני", תוך כדי שהנאשם מפנה אצבע מאיימת לעבר השוטר.

חומר החקירה הועבר לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו ביום חמישי האחרון כתב אישום כנגד הנאשם המייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נשיאה והובלה של נשק, איומים, מעשה פזיזות ורשלנות, נהיגה ללא רישיון נהיגה וללא רישיון רכב והפרעה לשוטר ובנוסף הוגש נגדו גם בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

מהמשטרה נמסר כי, ״משטרת ישראל פועלת בכל המישורים הגלויים והסמויים במטרה לאתר את אותם עבריינים המשתמשים באמצעי לחימה או מחזיקים ברשותם אמצעי לחימה ומסליקים אותם בשטחים פתוחים במטרה להרחיק את עצמם מביצוע העבירה והכל בכדי למגר את האלימות בדגש על השימוש בנשק חם הפוגע בשגרת החיים הנורמטיבית של האזרחים ומעמיד חפים מפשע בסכנה.

משטרת ישראל, שמה דגש במאבק בשימוש באמצעי לחימה במסגרת הסיכסוכים בחברה הערבית ופועלת נמרצות בכלל המישורים לצמצום התופעה.

מתחילת השנה נתפסו מאות אמצעי לחימה מעל 250 נשקים (כ-80 מהם איירוסופט), מעל 850 חשודים נעצרו ומעל 120 כתבי אישום הוגשו בבתי המשפט השונים במקביל לבקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים של אותם עבריינים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]