מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה - הרכישה תאיץ את שינוי תחום ניתוחי עמוד השדרה - 0404
מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה – הרכישה תאיץ את שינוי תחום ניתוחי עמוד השדרה

מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה – הרכישה תאיץ את שינוי תחום ניתוחי עמוד השדרה

דבלין, אירלנד וקיסריה, ישראל – 21 בספטמבר, 2018 – חברת מדטרוניק (NYSE: MDT), חברה מובילה בשוק הטכנולוגיה הרפואית, וחברת מזור רובוטיקה, (TASE: MZOR; NASDAQGM: MZOR), חלוצה בתחום מערכות הנחיה רובוטיות, הודיעו היום כי החברות התקשרו בהסכם מיזוג מחייב, במסגרתו מדטרוניק תרכוש את כל הון המניות של מזור רובוטיקה, תמורת מחיר של 58.50 דולר לתעודת פיקדון (ADS), או 29.25 דולר למניה רגילה (104.80 שקל למניה), במזומן, בתמורה כוללת של כ-1.64 מיליארד דולר, או  1.34 מיליארד דולר בניכוי חלק המניות במזור שזה מכבר בבעלות מדטרוניק ויתרת המזומנים במזור. הדירקטוריונים של מדטרוניק ומזור אישרו (פה אחד) את העסקה.

רכישתה של מזור על-ידי מדטרוניק מחזקת את מעמדה של מדטרוניק כמובילה עולמית בטכנולוגיות מעצימות יכולת בתחום ניתוחי עמוד השדרה ותקדם את מימוש חזונה של מזור רובוטיקה להציב את טכנולוגיית הליבה שלה בחזית השוק הרפואי העולמי. פלטפורמת טכנולוגיית הליבה הייחודית של מזור, הכוללת את מערכות ההנחיה הרובוטיות Mazor XTM ומערכת ההנחיה הניתוחית RenaissanceTM, הופכות ניתוחים ידניים (freehand) לניתוחים מונחי רובוט בדיוק מרבי, בטכנולוגיה פורצת דרך. באמצעות שילוב של שתלים לעמוד השדרה, טכנולוגיות ניווט והדמיה תוך-ניתוחית מובילות השוק של מדטרוניק עם מערכות ההנחיה הרובוטית של מזור, מדטרוניק תוכל להציע פלטפורמה טכנולוגית אחודה לתכנון ניתוח, ביצועו ובקרתו. החברות מתכוונות להציג את הטכנולוגיה האחודה בכנס NASS 2018 (North American Spine Society) השנתי בלוס אנג'לס שייערך בקרוב.         

"אנחנו מאמינים שניתוחים מונחי רובוט הם העתיד של ניתוחי עמוד השדרה, ומספקים למנתחים יכולת יותר מדויקת, הדירה ומבוקרת לביצוע ניתוחים מורכבים. מדטרוניק מחויבת להאיץ את אימוץ ניתוחים מונחי רובוט ולהפוך את רפואת הגב דרך פתרונות פרוצדורליים שמשלבים שתלים, חומרים ביולוגיים וטכנולוגיות מעצימות יכולת", אמר ג'ף מרתה (Geoff Martha), סגן נשיא בכיר ונשיא קבוצת הרפואה המשקמת במדטרוניק. "הרכישה של מזור מוסיפה את יכולות ההנחיה הרובוטית להיצע המוצרים והשירותים המתרחב שלנו של טכנולוגיות מעצימות יכולת. מדטרוניק מתכוונת להמשיך את מורשתה של מזור לחדשנות בניתוחים מונחי רובוט על-ידי טיפוח מרכז החברה וצוות העובדים בישראל כבסיס לצמיחה עתידית".

עסקה זו נשענת על היחסים שנרקמו בין החברות לאחר חתימת ההסכמים העסקיים בין החברות בחודש מאי 2016 שכללו הסכם אסטרטגי רב-שלבי והסכם להשקעה הונית במזור. באוגוסט 2017, מדטרוניק הרחיבה וחיזקה את שיתוף הפעולה המקורי כשעברה לשמש כמפיצה עולמית בלעדית של מערכות Mazor X, דבר שהוביל להתקנתן בהצלחה והכנסה לשימוש קליני של יותר מ-80 מערכות Mazor X מאז השקתה. עם הודעתה היום על המיזוג בין שתי החברות, מדטרוניק חותרת להאצת קידומן ואימוצן של מערכות הנחיה רובוטית בניתוחי עמוד שדרה לטובת המטופלים, המטפלים ומערכת הבריאות בכללותה.

"זהו יום היסטורי בשוק ניתוחי עמוד השדרה ואירוע מכונן בהתפתחות השוק ואני מוקיר ומודה לכל מי שתרם והאמין בחברה, הבעת אמון זו הייתה חיונית וחשובה להצלחתנו", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה. "ההשתלבות המלאה של מוצרי מזור וצוותה במדטרוניק תמקסם את ההשפעה של מוצרי מזור בעולם ותקדם את מימושו של חזון החברה להבאת מזור לחולים, באמצעות חדשנות".

דגשים פיננסים

השלמת העסקה צפויה במהלך הרבעון השלישי הפיסקאלי של מדטרוניק המסתיים ב-25 בינואר, 2019, בכפוף לעמידה בתנאי הסגירה הנהוגים, ובכלל זה אישורים רגולטוריים ואישור אסיפת בעלי המניות של מזור. העסקה צפויה להשפיע באופן מתון על הרווח המתואם למניה בשנה הפיסקאלית 2019, עם זאת, לנוכח חוזק מעמדה העסקי של מדטרוניק, החברה מצפה לספוג השפעה זו. בהתאמה ליעדיה העסקיים ארוכי-הטווח, מדטרוניק צופה כי העסקה תתרום לתשואה על ההון המושקע (ROIC) בשיערו דו-ספרתי עד השנה הרביעית למיזוג.     

היועצים הפיננסים של מדטרוניק לעסקה הם Perella Weinberg Partners  ו-Goldman Sachs עם ייעוץ משפטי ממשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'. היועצים הפיננסים שליוו את מזור רובוטיקה בעסקה הם J.P. Morgan Securities ו- , Duff & Phelps LLC עם ייעוץ משפטי של משרד עורכי הדין Kirkland & Ellis ושל משרד לוכטנשטיין, לוי, ויסמן ושות'.             

אודות מזור רובוטיקה

מזור רובוטיקה(TASE: MZOR; NASDAQGM: MZOR)  נוסדה ב-2001 והינה חלוצה בטכנולוגיית הנחיה רובוטית לשימוש בניתוחי עמוד שדרה. החברה נחשבת, מכל היבט, למובילה עולמית בשוק זה. ב-2011 החברה השיקה את מערכת הרנסנס וב-2016 השיקה את מערכת הדור הבא ה-MazorX. נכון להיום, יותר מ-200 מערכות של מזור משמשות בארבע יבשות ובאמצעותן הוצבו יותר מ-250 אלף שתלים ב-40 אלף ניתוחים אשר הפכו את ניתוחי עמוד השדרה בפולשנות מזערית לסטנדרט בבתי חולים רבים. טכנולוגיית הליבה של מזור זכתה ביותר מ-15 אישורים מצד מנהל התרופות האמריקאי (FDA) ונעשה בה שימוש ביותר מ-60 מחקרים שפורסמו, והיא מובילה את שוק הרובוטיקה לעמוד השדרה. מזור מחזיקה ביותר מ-50 פטנטים בעולם.   

אודות מדטרוניק

מדטרוניק, אשר משרדי הנהלתה בדבלין, אירלנד, הינה אחת מחברות הטכנולוגיה, השירותים והפתרונות הרפואיים הגדולות בעולם. החברה פועלת בתחומי שיכוך כאב, רפואה משקמת והארכת חיים עבור מיליוני אנשים בעולם. מדטרוניק מעסיקה יותר מ-86 אלף עובדים בעולם, ומספקת שירות לרופאים, בתי חולים וחולים בכ- 150 מדינות. החברה מתמקדת בשיתופי פעולה עם בעלי עניין בעולם כדי לקדם יחדיו את הרפואה. (בתמונה: ניתוח בבית החולים וולפסון, ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]