אחותה של לוחמת מג"ב הדס מלכא: "איך האנשים שתפקידם לשמור על הצדק דנים בקיצור העונש למסייעים לרצח אחותי?" - 0404
אחותה של לוחמת מג .

אחותה של לוחמת מג"ב הדס מלכא: "איך האנשים שתפקידם לשמור על הצדק דנים בקיצור העונש למסייעים לרצח אחותי?"

שקד מלכא, אחותה של לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד, שנרצחה על ידי מחבל בפיגוע המשולב בירושלים ב-16 ביוני 2017, כתבה פוסט זועם על ההחלטה להעלות לדיון את נושא קיצור עונשם של המחבלים שסייעו לרצח אחותה. בפוסט, תוקפת שקד בחריפות את הוועדה ומבקשת תשובות.

כך כתבה: "תדמיינו סיטואציה, וועדה של מספר אנשים יושבים במעגל ומעלים את נושא קיצור עונשם של המסייעים לרצח של אחותי לוחמת מג״ב הדס מלכא הי״ד לדיון. לפני יומיים נכנסתי סתם לדפדף ברשתות החברתיות, פתאום עולים פוסטים זועמים של אנשים על כך שקיצרו את העונש של המסייעים לרצח של אחותי ושאחד מהם משוחרר כבר שלושה חודשים.

הודעות וטלפונים מאנשים שאומרים לי כמה הם כועסים ואני לא מודעת לכלום. אני רוצה להבין איך לעזאזל האנשים האלה שישבו בוועדה, שהתפקיד שלהם הוא לשמור על הצדק, הגיעו למצב שהם דנים בקיצור העונש למסייעים לרצח של אחותי? למה לתת לדיון הזה להגיע לוועדה מלכתחילה? איך הדיון הסתיים בזה שהשופטת זוהר דולב חותמת על כך שהעונש יקוצר?

איפה הצדק שהם אמורים לשמור עליו בתור אלו שיושבים שם בתפקיד הזה? עזבו בתור אלו שיושבים שם בתפקיד הזה, איפה ההיגיון האנושי וערכי המוסר שלהם בתור בני אדם? ואם זה היה אחד מבני משפחתם של אחד מאלו שישבו שם בוועדה, אני בטוחה שהדיון לא היה נגמר ככה, אבל אם זאת לוחמת במדינת ישראל שנתנה את החיים שלה אז כן?

זה לא שונה מזה שכל מי שידע על ההחלטה המבזה הזאת והיה שותף לה, ילך עכשיו ללוחמים שלנו ששומרים עלינו יום ולילה ונלחמים בשביל שאנחנו נחיה כאן במדינת ישראל, ויגיד להם: "שומעים? המחבל שעתיד לרצוח אותכם או זה שסייע למחבל לרצוח אותכם, אז העונש שלו יקוצר, כי ככה החלטנו". זה שהיא כבר לא כאן לא עושה את זה שונה בשום אופן.

לא מספיק שהעונש שניתן להם ובכלל למחבלים במדינת ישראל לא מבטא בשום צורה את חומרת העבירה, עוד מחפשים איפה להקל עליהם??!! לא רואה שום סיבה הגיונית וצודקת לקצר את העונש שלהם ועוד לא מספיק, לא ליידע אותנו בשום דבר בעניין, לעשות הכל מאחורי גבינו ולא לתת לנו את הזכות להביע את דעתינו בעניין!!!

אני כותבת בתור אחות של ובשם משפחתי, אבל גם בתור אזרחית במדינת ישראל שדורשת תשובות להחלטה התמוהה והמבזה הזאת כי לא ייתכן שבמדינת ישראל תעלה אפילו האופציה לקצר את עונשם של מחבלים!!!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]