הקונגרס היהודי העולמי השיק את פרויקט "כרטיס אדום לשנאה" - 0404
הקונגרס היהודי העולמי השיק את פרויקט הקונסוליה היהודית בניו יורק

הקונגרס היהודי העולמי השיק את פרויקט "כרטיס אדום לשנאה"

השבוע התקיים בארצות הברית כינוס בנושא מיגור האנטישמיות בספורט ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי ובהשתתפות יותר מ-30 קונסולים ושגרירי מדינות זרות כדוגמת דרום קוריאה, קוסובו, צרפת, גרמניה, בריטניה והקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין.

במהלך הכינוס הושק פרויקט "כרטיס אדום לשנאה" למיגור אנטישמיות וגזענות בספורט והוכרז על מפגש פסגה בינלאומי שיתקיים בשנה הבאה בפריז במטרה להיאבק באפליה, בגזענות ובאנטישמיות בספורט.

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, אמר כי "כינוס זה מהווה פתח לדיאלוג בינלאומי בנושא מיגור השנאה והאנטישמיות ממגרשי הספורט לו שותפים מדינות רבות. מדובר באירוע חשוב מאין כמותו, בימים בהם האנטישמיות גוברת ומגיעה לאוניברסיטאות, לאולמי הספורט ולשיח היומיומי יש לפעול על מנת לעצור אותה. אני מאמין שפרויקט חשוב זה ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי בהחלט יוכל לעשות את השינוי הנחוץ".

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר אמר כי "יחד עם מועדון הכדורגל צ'לסי אנחנו יוצאים בפרויקט ראשון מסוגו ומובילים את המאבק כנגד תופעות השנאה בעולם הספורט. מדובר בתופעות בזויות שיש להוציא אותן בכל מחיר ממגרשי הספורט ומהחברה בכלל. הדרך לפנינו לא קלה ובאמצעות הפסגה העולמית נקרא לעוסקים בספורט מרחבי העולם להפוך מילים למעשים ולאכוף באפס סובלנות את הגזענות, האפליה והאנטישמיות. אנו מכריזים היום על החזון שלנו, לשחרר את ענפי הספורט מגילויי שנאה, גזענות, אפליה ואנטישמיות. זאת, באמצעות פסגה עולמית שתפקידה יהיה לשמור על רוח ספורטיבית ואחווה, תוך בניית גשרים ולא הפרדות", אמר לאודר. "צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי פועלים יחדיו כדי להוביל את הנושא הטעון הזה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות זאת לבד", הוסיף לאודר. "זו חייבת להיות יוזמה עולמית, ולכן אנו קוראים לשרי ספורט ברחבי העולם לשתף פעולה בדיאלוג משותף כדי להפוך את החלום למציאות".

ברוס באק, יו"ר מועדון הכדורגל צ'לסי, אמר כי "שינוי לא קורה בן לילה, זה לוקח זמן, חינוך והבנה. באמצעות פסגה זו נוכל להטיל זרקור על כמה מהיוזמות המוצלחות ביותר למאבק באפליה, ולהוכיח כיצד ספורט יכול לתרום לשינוי חיובי. אנו מקווים כי היוזמה שלנו תוביל להצטרפותם של מועדוני ספורט נוספים למגמה, והם יוכלו ליצור תכניות דומות משלהם, כמו גם לעבוד איתנו על פרויקטים משותפים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]