נעצרו מחבלים ערבים מירושלים שהובילו עימותים אלימים בהר הבית - 0404
נעצרו מחבלים ערבים מירושלים שהובילו עימותים אלימים בהר הבית חדשות 0404

נעצרו מחבלים ערבים מירושלים שהובילו עימותים אלימים בהר הבית

הותר לפרסום כי במסגרת חקירת שב"כ שהתנהלה בשבועות האחרונים בשיתוף עם משטרת ישראל, נחשפה קבוצה של מחבלים, תושבי ישראל ממזרח ירושלים, אשר הובילו עימותים אלימים בהר הבית ב-27 ביולי 18', לאחר תפילת יום השישי.

בתוך כך נחשפה חוליית פעילים שרכשו זיקוקים, אשר בהמשך הוברחו לשטח הר הבית במטרה לתקוף באמצעותם את כוחות הבטחון ששהו מחוץ לשטח ההר בסיומה של תפילת יום השישי בהר.

בעקבות האירוע החמור נפצעו 4 שוטרים, וכתוצאה מהארועים האלימים נסגר הר הבית למספר שעות.

במסגרת החקירות בשב״כ ובמשטרה נחשף כי מאחורי הקבוצה עמד אבו צביח, פעיל חמאס, תושב כפר עקב, בעל תעודת זהות ישראלית, אשר שוחרר חודשים מספר טרם לכן לאחר שנשפט למאסר של כשמונה חודשים בגין פעילותו בארגון הטרור שבאב אל אקצא. צביח הינו בנו של המחבל מצבאח אבו צביח אשר ביצע פיגוע ירי רצחני ב-09 באוק' 16' בירושלים במהלכו נרצחה לבנה מליחי ז"ל והשוטר יוסי קירמה ז"ל.

מן החקירה עלה, כי צביח היה זה אשר הוביל את האירוע האלים, העביר את המימון לרכישת הזיקוקים והנחה לגייס פעילים נוספים להתפרעות בהר הבית, וכן לירות את הזיקוקים לעבר הכוחות הישראלים.

יחד עם צביח פעל רשיד רשק, בעל תעודה ישראלית, פעיל חמאס אשר ריצה בין השנים 14'- 16' עונש מאסר בשל מעורבותו בפיגוע דקירה. רשיד גייס פעילים והנחה אותם כיצד לפעול באירוע. בנוסף פעל רשיד בשבועות שלאחר העימותים לעורר אירוע אלים דומה בהר הבית, אולם ללא הצלחה, עקב הפעילות הסיכולית של כוחות הביטחון.

ביחד עם השניים נעצרו 8 מחבלים נוספים תושבי מזרח ירושלים, מולם מתנהלים הליכים משפטיים בגין מעורבות באירוע האלים בהר הבית, וכן באירועי אלימות נוספים במזרח ירושלים.

שב"כ ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול לסיכול כלל גורמי הטרור הפועלים בהר הבית, במטרה לשמור על השקט והיציבות במתחם ולמנוע כל ניסיון ליצר הסלמה במצב הביטחוני באמצעות פעילות אלימה בהר הבית.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]