המדריך: כך תהפכו להיות קבלן בנייה רשום - 0404
המדריך: כך תהפכו להיות קבלן בנייה רשום

המדריך: כך תהפכו להיות קבלן בנייה רשום

קבלן בניה הוא מקצוע שדורש מיומנות, ניסיון וגם כרוך בהשקעה רבה בזמן העבודה ובהתייחסות לכל פרט. הקבלן אמור בסופו של דבר לבצע את מה שמשורטט בתכניות הבניה, ועל כן עליו להיות מרוכז בעבודה ולא להתפזר לכל מיני מקומות שעשויים לגרום לו לבצע טעויות. כל קבלן הוא בעל סיווג מסוים שמתיר לו לעבוד ו/או לבצע עבודות מסוגים שונים.

לבחון את הרישיון

רישיון קבלן מספר לנו מה הסיווג שלו וכך ניתן גם לדעת שהוא מתאים לסוג העבודה שאנו זקוקים לה. על פי החוק על הקבלן להיות מצויד בסיווג מסוים שיתיר לו לבצע עבודות שונות. היות ורישום קבלנים היא פרוצדורה מסובכת למדי שזקוקה להדרכה וליווי צמוד, מוטב לפנות לחברה מקצועית אשר מתמחה בסוג זה של עבודה.

מדוע כדאי לפנות לחברה מקצועית?

רישום קבלנים הוא הליך שלוקח זמן רב שבמהלכו הקבלן לעתיד לא יכול לבצע עבודות ומפסיד מכך כסף רב. פניה לחברה שמתמחה בתחום זה תוכל לחסוך לקבלן זמן רב ולבצע את הרישום בתוך כמה שבועות.

בנוסף ישנם הליכים רבים אחרים אשר מחויבים על פי חוק וכל אחד מהם מצריך הגשה של מסמכים שונים, מילוי טפסים והגשתם בזמן למקום הנכון. כל טעות היא קריטית ועשויה להביא לדחייה של הבקשה על ידי גורמים רשמיים.

אילו עוד פעולות ניתן לבצע בעזרת חברה מקצועית?

ישנן פעולות נוספות שיחסכו כל קבלן זמן רב ועצבים:

סיווג קבלנים – כל קבלן רשאי לבקש להעלות את הסיווג שלו וכתוצאה מכך הוא יוכל לבצע עבודות נוספות בתחומים שלפני כן לא היו פתוחים לפניו.

רישום בענף ראשי – יכול לאפשר לקבלן לעסוק בעוד תחומים בנוסף. כל ענף ראשי מוביל לכמה תתי ענפים שנמצאים תחתיו.

השתתפות במכרזים דורשת עבודת ניירת רבה ולכן כדאי להפקיד אותה בידיים מיומנות שיאפשרו הגשה של כל המסמכים הרלוונטיים בזמן ולאנשים המתאימים ביותר.

קומות רישום קבלנים היא חברה בעלת מוניטין רב וניתן לפנות אליה בכל נושא שקשור לאישור קבלנים. החברה מסתייעת בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי ואמין וכל סוגיה נבדקת באופן ראוי וללא פשרות.

הכתבה הופקה בשיתוף פעולה עם פורטל איך – תשובות לכל השאלות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]