מטבע חדש לציון ח"י שנים לנטישת קבר יוסף - 0404
מטבע חדש לציון ח

מטבע חדש לציון ח"י שנים לנטישת קבר יוסף

היום צויינו ח"י שנים לנטישת ישראל את קבר יוסף בשכם. לזכר האירוע הכואב ובתקווה לחזרה למקום, הנפיקו חברת זברג השקעות נדל"ן וישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר מטבע ייחודי שעליו תבליט קבר יוסף מצד אחד, ומצדו השני תבליט זהה למטבע שנמצא מימי מרד בר כוכבא, עם אשכול ענבים וכיתוב "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון". לצורך הכנת התבליט צילם זברג את קבר יוסף בבוקר יום "יסוד שביסוד" בספירת העומר.

בפגישה שהתקיימה הציג זברג את המטבע החדש לרב יצחק גינזבורג, ראש ישיבת 'עוד יוסף חי'. בפגישה נכחו הרב יוסי אליצור – ראש ישיבת עוד יוסף חי, ור' מנחם בן שחר – בוגר הישיבה וכיום פעיל לשיבה לקבר יוסף.

בפגישה אמר הרב גינזבורג כי הנטישה של קבר יוסף סימלה פחד מלקיחת אחריות, והמטבע יעורר את האנשים ויביא תקוה טובה: "מטבע מלשון טבע – צריך מלך שמטביע את החותם שלו על המציאות, מטביע את חותמו בטבע", אמר הרב גינזבורג.

"יוסף הוא הצדיק, כתוב "צדיק באמונתו יחיה" – האמונה הראשונה היא, אבל גם כשיש התנגדות לא הולכים לשום מקום, נשארים, מאמינים שרק יגדל ויתבסס ויצמח יותר ויותר… זה שנטשו את שכם – סמלי. נטשו את המקום הזה. פוחדים מאחריות. גם על המקום, גם על הערבים. מתוך פחד ואי-רצון לקבל אחריות, נטשו את המקום. כתוב שספירת היסוד היא גם הרגשת אחריות. המטבע אומר שאנחנו אחראים כאן על הארץ".

בסיום דבריו אמר הרב: "שהמטבע יגיע להרבה אנשים ויעורר אותם. גם כל עגמת הנפש והכאב – יתנו איזו תקוה טובה, שביחד עם תקוה טובה יש גם שמחה. 'תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה'. יהודים הם מאמינים, בלי ריאלי, ומאמינים ששנה הבאה עלינו לטובה הכל יתהפך לטובה, בטוב הנראה והנגלה".

ליאור זברג, יזם הנדל"ן ומיוצרי המטבע, סיפר: "הנפקת המטבע החדש נעשתה בסיוע המאייר אלישע כ"ץ, לאחר מספר חודשי עבודה יוצא המטבע ללקוחות החברה שלי, לתורמי ישיבת עוד יוסף חי, ולמכירה לכלל הציבור.
הפסוק שבחרנו למטבע הוא 'עוד תטעי כרמים בהרי שומרון' ממספר ירמיהו, ומדבר אל לקוחותינו, שחלק גדול מהם בחרו לרכוש נכסים ואדמות בשומרון ושותפים בהגשמת הנבואה. שמחתי לשמוע מהרב על חשיבות העניין ובזמן הקרוב ננפיק מטבעות נוספים לפי הדברים שנאמרו במפגש עימו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com