ניר שמול מנכ"ל חברת שניר: "אני צופה בום של עליות מחירים בדיור בחודשים הקרובים" - 0404
ניר שמול מנכ תומר פדר

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר: "אני צופה בום של עליות מחירים בדיור בחודשים הקרובים"

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר – בית לשיווק נדל"ן למגורים ולמסחר, בארץ ובחו"ל אומר בעקבות פרסום שהיה ביום שישי האחרון על עליית מחירי הדירות ומדד מחירים לצרכן נמוך מהצפוי בעקבות העלייה, כי "מדובר בשינוי מגמה משמעותי, מחירי הדירות עלו ב-1.1 אחוז בחודשיים האחרונים! מדובר בעלייה דרמטית ומהירה שלצערי רק תלך ותגבר בחודשים הקרובים לאור צמצום מלאי הדירות הקיים למכירה שלא במחיר למשתכן".

עוד מוסיף שמול: "נתוני הלמ"ס מעידים על ירידה בהתחלות הבנייה בעיקר באזורי הביקוש, שילוב של נתון זה לצד המשך העליות של מחירי הדיור הינו שילוב קטלני שעלול להעלות את מחירי הדירות בצורה משמעותית בחודשים הקרובים. הבעיה הולכת וגוברת בעיקר באזורי הביקוש בהם כמות יחידות הדיור מוגבלת. אני צופה בום של עליית מחירים בחודשים הקרובים בעיקר שהדיבורים על הקדמת הבחירות חוזרים ונשנים לאחרונה".

ביום שישי האחרון פורסם כי מדד מחירי הדירות לחודש יולי עלה בשיעור של 0.3%. מדובר בעלייה קטנה, לאחר שבתחילת השנה מדד מחירי הדירות החודשי העיד על ירידה קלה. באוצר מעדיפים להדגיש את הנתון השנתי, לפיו מתחילת השנה המחירים ירדו ב-0.5%.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]