משרד הבריאות מזהיר: סכנת הדבקות במחלת החצבת בטיסות לקייב - 0404
משרד הבריאות מזהיר: סכנת הדבקות במחלת החצבת בטיסות לקייב חדשות 0404

משרד הבריאות מזהיר: סכנת הדבקות במחלת החצבת בטיסות לקייב

משרד הבריאות מבקש ליידע את הציבור כי במספר טיסות מקייב לישראל ומישראל לקייב בימים האחרונים קיים חשש להדבקות במחלת החצבת.

בתאריך 12/9/18, בטיסה מקייב דרך אמסטרדם של חברת UIA מס' טיסה PS101 ומאמסטרדם לת"א חברת KLM מס' טיסה KL461, הגיע נוסע שקיים חשד לגביו כי חלה בחצבת.

בתאריך 12/9/18 בטיסת אייר אוקראינה מספר 779 שיצאה מאוקראינה בשעה 12:00 באיחור של שעה הגיע נוסע שקיים חשד לגביו כי חלה בחצבת.

נוסעים השייכים לאחת מהקבוצות הבאות מתבקשים לפנות טלפונית בהקדם להתייעצות על הצורך בקבלת חיסון בלשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם.

  1. תינוקות מתחת לגיל 12 חודשים.
  2. נשים הרות.
  3. אנשים אשר סובלים מליקויים במערכת החיסון (כגון חולי סרטן בזמן טיפולים כימותרפיים, חולים מטופלים בסטרואידים במינון גבוה או חולים במחלת AIDS).

נוסעי הטיסות הנדונות המשתייכים לאחת מ-3 קבוצות הסיכון שפורטו לעיל – מומלץ כי ייפנו לרופא המטפל לצורך קבלת חיסון סביל עד מחר יום שלישי ה-18.9.18.

נוסעי הטיסות הנדונות אשר יפתחו מחלת חום עם פריחה במהלך 7-18 ימים מהטיסות מומלץ כי יודיעו לרופא המטפל טרם הגעתם למרפאה כי ישנו חשד שנדבקו בחצבת עקב מגע עם חולה חשוד לחצבת בטיסה. (בתמונה: טיסה לקייב, ארכיון).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]