המשנה ליועמ״ש קיבלה את דרישת עוצמה יהודית: גם לבדואים לא תהיה בריכה נפרדת - 0404
המשנה ליועמ״ש קיבלה את דרישת עוצמה יהודית: גם לבדואים לא תהיה בריכה נפרדת 0404

המשנה ליועמ״ש קיבלה את דרישת עוצמה יהודית: גם לבדואים לא תהיה בריכה נפרדת

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, קיבלה את טענות עוצמה יהודית והודיעה לעיריית רהט כי בריכת השחייה במימון ציבורי, לא תוכל להיות בריכה נפרדת והתנהלות שכזאת לא  תעמוד במבחן בג"ץ.

זילבר שלחה אמש (ראשון), מכתב ליועצת המשפטית של עיריית רהט וזאת בעקבות פניית אנשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר. השלושה פנו לזילבר בעקבות כך שבשורה ארוכה של מקרים בציבור הדתי והחרדי היא פרסמה שהפרדה במימון ציבורי היא לא חוקית, מנעה אירוע סליחות בתל אביב ואף הורתה להסיר גדות מחופים נפרדים ברחבי הארץ . יצויין כי  גם בריכת השחייה בקריית ארבע שהונהגה בה שחיה נפרדת נסגרה לאחר שבעקבות עתירה לבג"צ נקבע כי שחיה נפרדת במימון ציבורי לא יכולה להתקיים ללא שעות משפחה.

עו"ד בן גביר כתב לזילבר, כי במידה ותונהג אפליה בין אנשי רהט לקריית ארבע בכוונתו לעתור לבית המשפט העליון.

במכתבה של זילבר לעיריית רהט אמש, היא מודה כי הצדק הוא עם אנשי עוצמה יהודית: "ככלל הפרד בין גברים לנשים במרחב הציבורי הינה פרקטיקה בעייתית הפוגעת בשוויון. הדברים מקבלים משנה תוקף בשים לב לכך שמדובר בבריכה ציבורית ראשונה ובהתאם לכך גם היחידה ברהט" .

זילבר הודיעה לאנשי רהט כי אם לא יונהגו גם שעות משפחה מעורבות אזי המדובר במדיניות הנוגדת לחוק ולא תעמוד במבחן בית המשפט העליון ולפיכך ביקשה את התייחסות העירייה לדברים. 

ד"ר מיכאל בן ארי, יו"ר עוצמה יהודית אומר בתגובה לדברים: "תום העידן של האכיפה הבררנית, הבהרנו במכתב לזילבר שלא ניתן להפלות בין יהודים לערבים ומה שחל על יהודים חל גם על ערבים. אני בעד שחיה נפרדת ואיני רואה בכך הדרת נשים או הדרת גברים, אך אם הולכים לשיטת זילבר אזי גם ברהט יקיימו את הוראות החוק ולא נסתפק במכתב אלא נדרוש אכיפה כמו שהיה בקריית ארבע".

עו"ד איתמר בן גביר אמר: "נתחיל ברהט, אבל המטרה שלנו היא אכיפת החוק והכללים בכל מקום מרהט ועד דיר אל אסד. לא ניתן יד להדרת הנשים במגזר הערבי ולשובניזים הערבי וככול שהגברת זילבר סבורה שהפרדה היא לא חוקית נדאג שהחוק ייושם בכל מקום".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]