לאחר ההקלות לעזה - הטרור רק גובר: מטעני חבלה, חדירות, בלונים ושריפות - 0404
לאחר ההקלות לעזה – הטרור רק גובר: מטעני חבלה, חדירות, בלונים ושריפות תקשורת ערבית

לאחר ההקלות לעזה – הטרור רק גובר: מטעני חבלה, חדירות, בלונים ושריפות

מטעני חבלה לעבר כוחותינו, מטעני חבלה המוסלקים בצמוד לגדר המערכת במטרה לפגע בקרב חיילינו, בקבוקי תבערה לעבר הכוחות, רימונים מאולתרים, פגיעות בגדר המערכת, התפרעויות, חדירות לשטח ישראל ומגוון בלוני נפץ ותבערה – זהו הנוף הנראה במהלך כל השבוע האחרון משטח רצועת המחבלים – רצועת עזה. זהו הנוף המלווה אותנו מזה תקופה ארוכה ובימים האחרונים – הכמות רק הלכה וגדלה.

כל זה מגיע לאחר הודעתו ההזויה של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שהחליט לפתוח את המעברים. ליברמן אמר רק לפני כמה ימים כי החליט לפתוח את המעבר ״לאור השקט הביטחוני שנשמר לאורך השבוע האחרון והירידה המשמעותית באירועים״.

״השקט הביטחוני״ של ליברמן הביא איתו שריפות בעוטף, מטעני חבלה ובקבוקי תבערה אתמול, בלוני נפץ ותבערה שנחתו גם היום בכמה מקומות, כולל בצאלים, בשדות נגב ואף בקריית גת וממשיכים להתעופף גם ברגעים אלה.

״הפסקת האש״ המדומה הזאת וסיפורי ה״הסדרה״ גובים מתושבי העוטף ולא רק, מחיר כבד. הם ממשיכים לסבול, בעוד ממשלת ישראל עוצמת עיניה, לא מספרת לציבור, מעלימה אירועים וצה״ל נאלץ להודות בהם רק לאחר פרסומם, בעיקר כאן ולראשונה, בחדשות 0404.

עד לפני כמה חודשים, צה״ל הגיב באופן מיידי בתקיפת עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס, ברגע שהיה מתגלה המטען הכי קטן שהונח על הגדר. כיום, לצערנו, גם את זה הפסקנו לעשות.

חוסר התגובה מצידנו מזמין את הפיגוע הבא. את הניסיון הבא לפגוע בחיילינו על גדר המערכת. אם מישהו שכח, נזכיר שרק לאחרונה נרצח לוחם צה״ל בגבול הרצועה מפגיעת כדור צלף וקצין נוסף נפצע באירוע דומה.

האם כל זה לא מספיק להעיר את חבורת הביטחון של ישראל מהתרדמת ומהחשיבה המעוותת המאפשרת לחמאס להמשיך ולהכתיב את הקצב? בלתי נתפס! (בתמונה: מחבל עם בלוני תבערה ששוגרו הלילה מעזה ואותרו הבוקר בצאלים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]