"עקב הדוחק הרב": קרוב ל-5,000 בני אדם טופלו עד כה באומן שבאוקראינה - 0404
אברהם יצחק גרוסמן

"עקב הדוחק הרב": קרוב ל-5,000 בני אדם טופלו עד כה באומן שבאוקראינה

כ-4800 איש קיבלו עד כה (חמישי) סיוע ומענה רפואי ממרפאת אומן של איחוד הצלה מתחילת מבצע אבטחת שלומם של הרבבות שהגיעו לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה לרגל ראש השנה.

נחי קליין מנהל מרפאת אומן של איחוד הצלה סיכם: "מדובר במקרים של פציעות וחבלות עקב הדוחק הרב והחלקה על הכבישים הבוציים. נער הולך רגל שנפגע ממשאית ונפצע קל עד בינוני. שני פצועים קל עד בינוני מנפילה מסגווי בגן סופיה. ילד שנפל מגג המאפיה בכיכר פושקינא ונפצע קל. בעיות נשימה עקב מזג האוויר החורפי. ומקרים נוספים של עלפונות וחולשה עקב צום גדליה".

הלל כהן מנהל איחוד הצלה מרחב אוקראינה מסר: "חלק מהנפגעים אושפזו בחדר מיון קדמי שהוקם במתחם מרפאת אומן של איחוד הצלה הממוקמת בכניסה למתחם הקלויז המרכזי של איחוד ברסלב באומן וחלקם פונו באמבולנסים ובמסוקים להמשך קבלת טיפול רפואי בבתי חולים בקייב".

גיא טל ראש סניף איחוד הצלה באומן מסר: "תגבור פעילות החובשים תימשך עד לאחר יום הכיפורים. בכל מקרה חירום רפואי באומן ואוקראינה מומלץ לחייג מיידית 063-800-1221 (מספר מקומי באוקראינה) ולציין את השלט של מספר האזור בו אירע המקרה. מוקד איחוד הצלה ערוך למתן מענה גם בכל ימות השנה ולהזניק מיידית את כונני ההצלה הקרובים ביותר למיקום האירוע". (בתמונה: ציון קבר רבי נחמן לפני מספר ימים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]