בואינג תספק 18 מטוסי תדלוק נוספים מדגם KC-46 עבור חיל האוויר האמריקני - 0404
בואינג תספק 18 מטוסי תדלוק נוספים מדגם KC-46 עבור חיל האוויר האמריקני ????????????????????????????????????

בואינג תספק 18 מטוסי תדלוק נוספים מדגם KC-46 עבור חיל האוויר האמריקני

יצרנית המטוסים המובילה בואינג, תספק  18 מטוסי תדלוק חדשים מדגם KC-46 המתקדם עבור חיל האוויר האמריקני. שווי ההסכם עומד על סך 2.9 מיליארד דולר ובמסגרתו תעניק החברה את המטוסים וכמו כן מעטפת מקיפה של חלקי חילוף וציוד תדלוק. ההסכם האחרון עם חיל האוויר האמריקני הינו הרביעי במספר בנוגע למתדלקים ומגדיל את צי המטוסים הפועלים ל52 מטוסי תדלוק.

מייק גיבונס, סגן נשיא ומנהל פרויקט הKC-46 אמר: "אנו שמחים לשתף פעולה עם חיל האוויר האמריקני ולספק עבורו מטוס עוצמתי ומתקדם בעל יכולת הכרעה אדירה". עוד הוסיף גיבונס " זהו צעד משמעותי נוסף בפרויקט הKC-46  ואנו מצפים בכיליון עיניים לספק את הדור הבא של המטוסים הרב תכליתיים גם בעתיד".

בואינג עתידה לספק  179 מטוסי תדלוק מסוג 767 עבור חיל האוויר האמריקני, משלוח המתדלקים הראשון צפוי להתקבל בהמשך השנה. בואינג חתמה על ההסכם הראשון עוד בשנת 2011, בו נקבע כי החברה תתכנן ותעצב את מטוס התדלוק המתקדם. הKC-46  הינו מטוס רב תכליתי, למטוס זה יש אפשרות לבצע תדלוק אווירי לצד הטסת נוסעים ומטען. המטוס יעניק סיוע עבור בעלות בריתה של ארה"ב ברחבי העולם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]