סיכום חדשות החג - 0404
צילום: כב"ה יו"ש

סיכום חדשות החג

טרור ההצתות: שישה מטוסי כיבוי ו-16 צוותים של לוחמי אש פעלו בשעות הלילה והבוקר בשריפה גדולה בשמורת עינות צוקים שבים המלח, תוך התמודדות עם תווי שטח מורכב – ללא שבילי מעבר לכלי רכב. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי שלושה ערבים נעצרו על ידי כוחותינו ממשטרת ישראל, בתום מרדף שהחל בכביש 90 והסתיים בכביש 1, כשברכבם נמצאו משפכים ועלה מהם ריח חריף של דלק.

כב"ה יו"ש

מחבלים השליכו אתמול אחר הצהריים מטען חבלה לעבר כוחותינו, הבעירו צמיגים ויידו אבנים במהלך התפרעות באזור החוף ברצועת עזה. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי במקביל עשרות בודדות של כלי שיט ערבים יצאו ממעגן עזה לכיוון ישראל ונבלמו על ידי כוחותינו מחיל הים שביצעו ירי אזהרה לאוויר ולקרבת הסירות.

מחבל בשנות ה-60 לחייו, תושב אום אל-פחם, נעצר הבוקר על ידי משטרת ישראל בחשד לשורה ארוכה של פרסומים שהופצו באמצעות הרשתות החברתיות, מהם עלה חשד לביצוע עבירות של הסתה לאלימות ולטרור ותמיכה בארגון טרור. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי מעצרו של המחבל התאפשר בעקבות חקירה סמויה שהתנהלה באישור הפרקליטות ובכוונת המשטרה לבקש מבית המשפט את הארכת מעצרו ככל שיידרש.

אגרופן משולב עם סכין אותר אחר הצהריים ברשותו של ערבי כבן 44 ששב מביקור בירדן ועבר דרך מסוף אלנבי. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי החשוד הועבר להמשך טיפול משטרת ישראל.

רשות שדות התעופה

שוטרים שהוזעקו בצהריים לרחוב חנקין בעפולה בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 על חסר בית, עצרו לחקירה שוהה בלתי חוקי מטול-כרם כשברשותו פיגיון.

דוברות המשטרה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, פרסם בערב החג איגרת לכבוד השנה החדשה בה כתב כי "מלאניה ואני מאחלים לכל העם היהודי שנה טובה ושולחים את ברכותינו החמות לחוגגים. היום אנו מבקשים מהקדוש ברוך הוא לברך את המשפחות היהודיות, הן בארצות הברית והן בעולם. בעקבות הרדיפות, העם היהודי סבל סבל שאין להעלות על הדעת. עם זאת, למרות האתגרים שעמדו בפניו, כוחו ועמידותו ממשיכים לעורר השראה לכולנו". סגן הנשיא, מייק פנס, אמר כי "בערב ראש השנה הזה קארן ואני מצטרפים לעם היהודי ברחבי אמריקה בתפילתם לשלום ושולחים ברכה חמה למיליוני היהודים ברחבי העולם. שנה טובה!". שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, אמר במפתיע כי "עם רדת החמה ופינויה לירח, אני מאחל לכל יהודי ארצי ולכל יהודי העולם שנה טובה, מלאה בשלום ובהרמוניה. ראש השנה שמח". ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אמרה כי "אני רוצה לאחל לכל העם היהודי ברחבי בריטניה וברחבי העולם ראש השנה שמח ושלוו. עם תחילתה של השנה החדשה, אני רוצה לאשרר את הנדר הבלתי ניתן לערעור – להמשיך ולעמוד לצידה של הקהילה היהודית שלנו כיום ובשנים הבאות".

מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה אמש על סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון בנימוק שהארגון "לא נקט בצעדים לקידום משא ומתן ישיר ומשמעותי עם ישראל. הנהגת אש"ף גינתה את תוכנית השלום האמריקאית, למרות שלא ראתה אותה וסירבה להתדיין עם הממשל האמריקאי בכל הנוגע למאמצי השלום או בנוגע לכל דבר אחר". מלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נמסר כי "הסרבנות לשאת ולתת עם ישראל וארצות הברית אינם הדרך לקדם שלום וטוב שארצות הברית נוקטת עמדה ברורה בנושא זה".

היועץ לביטחון לאומי של הממשל האמריקאי, ג'ון בולטון, התייחס אמש לאפשרות שבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ינקוט צעדים נגד ישראל או ארצות הברית ואמר כי "אנחנו לא נשב בשקט. ארצות הברית תשתמש בכל האמצעים הדרושים בכדי להגן על אזרחיה ועל בעלות בריתה מפני תביעות לא מוצדקות בבית הדין. ארצות הברית תמשיך ותעמוד תמיד לצידה של בת בריתה, ישראל".

סאיב עריקאת הודיע בצהריים שהוגשה תלונה נגד ישראל בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בעקבות החלטת בג"צ לפנות את המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר שהוקם על אדמות היישוב כפר אדומים בסמוך לירושלים.

ראש הארגון לאנרגיה אטומית של איראן, עלי אכבר סאלחי, העניק בצהריים ראיון לסוכנות הידיעות AP במסגרתו הזהיר את כוחותינו כי "אם יעשה ניסיון נוסף לפגוע במדעני הגרעין של איראן, התוצאות לכך יהיו קשות".

לקוחות רשת פלאפון דיווח החל משעות הצהריים על קשיים בהוצאת ובקבלת שיחות. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מזכיר שתקלה דומה בפלאפון התרחשה לפני תשעה ימים ונמשכה מספר רב של שעות.

גבר כבן 40 התמוטט אתמול בצהריים על רקע לבבי בחוף גאולה בתל אביב – מותו נקבע בתום פעולות החייאה.

גופת אדם אותרה אתמול לפני הצהריים ברכב שהתהפך על צידו ועלה באש סמוך לשביל עפר בין מושב נווה אטיב שבשטח המועצה האזורית גולן למג'דל שאמס. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי לוחמי אש שהוזעקו למקום פעלו למניעת התפשטות השריפה בתוך היער וחוקרי המשטרה אספו ממצאים במסגרת החקירה שנפתחה בחשד לרצח.

כב"ה צפון

גבר כבן 35 נהרג אתמול לפני הצהריים בתאונת עבודה באתר הטמנה של מפעל כימי במועצה האזורית תמר, לאחר שנלכד מתחת לערמת מתכת כבדה.

כב"ה נגב

צעיר כבן 17 טבע טרם כניסת השנה החדשה למוות בחוף הדתיים בבת ים.

גבר כבן 54 נפצע הבוקר באורח קשה ושלושה נוספים בינוני בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בכביש 4, צומת עכו מזרח.

תיעוד מבצעי מד"א

גבר כבן 53 טבע אתמול אחר הצהריים בבריכה פרטית בעכו – מצבו קשה.

ילד כבן ארבע נפצע בצהריים באורח בינוני, לאחר שנפל ככל הנראה מקורקינט בעכו.

גבר כבן 47 נפגע אתמול בצהריים באורח בינוני משאיפת עשן בעקבות שריפה שפרצה ברחוב גת רימון בתל אביב.

רוכב אופניים חשמליים כבן 65 נפצע בערב השנה החדשה באורח בינוני, לאחר שהחליק במנהרת אלוף שדה ברמת גן.

גבר כבן 65 נפצע בערב השנה החדשה באורח בינוני, לאחר שהתהפך עם רכבו בכביש 264, סמוך לקיבוץ שובל שבשטח המועצה האזורית בני שמעון.

צוותי כיבוי פעלו הערב בשריפת נחושת במחסן תנובה ביצים בצומת ירקונים.

אחר הצהריים נערכו בארצות הברית טקסי הזיכרון לציון 17 שנים למתקפת הטרור הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית, בה נספו קרוב ל-3,000 בני אדם.

חשד לטרור בצרפת: מפגע ממוצא אפגני, חמוש בסכין ובמוט ברזל, דקר אתמול לפנות בוקר לפחות שבעה עוברי אורח בפריז. כתב חדשות 0404, ידידיה כהן, מוסר כי מצבם של ארבעה מהפצועים מוגדר קשה.

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, אישר להשתמש בגז כלור במסגרת המבצע הצבאי שצפוי להיפתח בקרוב באזור אידליב – כך מסרו אתמול בבוקר פקידי הממשל האמריקאי לוול סטריט ג'ורנל. כזכור, הנשיא טראמפ הזהיר לאחרונה פעם אחר פעם את סוריה משימוש בנשק כימי ואמר שבכוונת ארצות הברית ומדינות הקואליציה להגיב על כך.

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, שלח אמש מכתב לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בו ביקש לקיים פסגה נוספת בין השניים בסינגפור. מהבית הלבן נמסר בעקבות קבלת המכתב שהחלו התיאומים בין הצדדים לצורך קיום הפסגה, אולם טרם נקבע המועד והמקום לקיומה.

הודו: לפחות 55 מתפללים מקומיים נהרגו ו-20 נוספים נפצעו בדרגות פציעה שונות בהתהפכות אוטובוס באזור טלנגנה.

התחזית: מחר, יום רביעי, תימשך מגמת ההתחממות ברחבי ארצנו ויעשה מעט חם מהרגיל לעונה. בחמישי צפוי להיות מזג אוויר דומה ובשישי תשוב ותורגש התקררות קלה. קיים סיכוי לגשם מקומי קל בצפון ארצנו ובמרכזה.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

ניתן להוריד ללא כל עלות את אפליקציית חדשות 0404 מחנויות גוגל ואפל.

את סיכום חדשות החג ערך מקסים לנגו.

שנה טובה ובשורות טובות,
מערכת חדשות 0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]