אלוף קובי ברק בטקס לזכר חללי חיל התותחנים: "מורשת החיל היא מורשת של נחישות" - 0404
אלוף קובי ברק בטקס לזכר חללי חיל התותחנים: דובר צה"ל

אלוף קובי ברק בטקס לזכר חללי חיל התותחנים: "מורשת החיל היא מורשת של נחישות"

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חיל התותחנים נערך הערב (חמישי) ב"יד לתותחן" בזכרון יעקב. הטקס נערך במעמד מפקד זרוע היבשה אלוף קובי ברק וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אבירם סלע, המשפחות השכולות, מפקדי החטיבה וחייליו בעבר ובהווה. חיל התותחנים שכל 793 לוחמים ומפקדים.
 
מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק: "לדאבון ליבנו, במהלך השנה האחרונה הצטרפו למעגל השכול של חיל התותחנים 6 משפחות חדשות. 6 משפחות שאיבדו את היקר להן מכל והצטרפו למשפחה הגדולה, שמחיר ההשתייכות לה כבד מנשוא, מחיר שבאמת לא ניתן לתארו במילים.

במעמד זה, אבקש להזכיר את לוחם החיל הנעדר רב- סמל גיא חבר, ואבטיח כי נעשה כל מאמץ על מנת שיתקיים עבורו הפסוק 'ושבו בנים לגבולם'. שבעה עשורים חלפו מאז יצאו ראשוני התותחנים אל קרבות מלחמת העצמאות, שבעה עשורים חלפו מאז לחמו אל מול האויב והדפו אותו אל מעבר ליישובי הצפון. מאז ועד היום ממשיך חיל התותחנים לפתח את יכולותיו המבצעיות ובה בעת מציב את המורשת כנר לרגליו. מורשת החיל היא מורשת של נחישות וחתירה לניצחון, של אמונה בצדקת הדרך ואהבת העם והארץ, מורשת של רעות, מורשת של זיכרון נופלי החיל. לוחמי החיל משלבים בין עוצמה לבין דיוק, בין יכולות חדישות ומתקדמות לכושר לחימה מפותח.

בערב ראש השנה נאחל הגנה וביטחון לכלל אזרחי המדינה ותושביה. נברך את חיילי צה״ל ומפקדיו בשנת שגשוג והצלחה. בשנה זו נמשיך להצעיד קדימה את חיל התותחנים ונתפלל כי לא יתווסף ולו שם אחד לקיר הנופלים הניצב לפנינו. יהיה זכרם של נופלי חיל התותחנים ברוך".

מפקד חיל התותחנים, תת-אלוף אבירם סלע: "במשך שבעה עשורים, מבסס חיל התותחנים את עוצמתו על אנשים. בזכות אנשים מצוינים – הטובים שידע עם ישראל להצמיח, ועל בסיס אנשים מצוינים – היווה חיל התותחנים התשתית לבניין כוחה של האש היבשתית, באיסוף המודיעין ובתקיפת המטרות – כמרכיב הקטלני בשדה הקרב – עוצמת אגרוף התמרון היבשתי.

בזכות אנשים מצוינים, פעלו תותחנים במערכות ישראל כולן, ובמערכות שביניהן. מפעולות גלויות בהגנת הגבולות, ועד פעולות חשאיות בחזיתות האסטרטגיות המורכבות. מפעולתו של גדוד ארטילריה 200 במסגרת הבריגדה היהודית – אי שם בשחר היווסדו של היישוב היהודי, ועד פעולה מרוכזת של יחידות תותחים, טילים, מכ"מים, רוכבי שמיים וזיק, להגנה על חזית רמת הגולן בגבולה הצפוני של ישראל.

חיל התותחנים – מנמיך היום את דגלו אל חצי התורן, ומרכין את ראשו. מרכין את ראשו על אנשיו – שבע מאות תשעים ושלושה יפי בלורית ותואר, שהלכו לבלי שוב. שבע מאות תשעים ושלושה אנשים נפלאים, של יוזמה ומצוינות. אלו שלעולם נשאו בנטל, ולעולם יישאו בו. אלו שתמיד פעלו, גם שלעתים קולם דומם. אלו, שנשאו את אלונקת המפעל הציוני על כתפיהם הצעירות, הלכה למעשה. אלה, שעל דגלם חרתו ערכים כנים של שליחות אמיתית, אהבת העם והארץ. אנשים לוחמים, מלח הארץ! אלה שעשו, ושאינם מדברים; שעשו, ושלעולם כבר לא ידברו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]