לאחר שהאנדרטה לזכר דני גונן ז"ל נהרסה 3 פעמים, חודשה האנדרטה בטקס מרגש - 0404
צילום: מתניה ארד

לאחר שהאנדרטה לזכר דני גונן ז"ל נהרסה 3 פעמים, חודשה האנדרטה בטקס מרגש

תנועת "אם תרצו", התנועה הציונית הגדולה בישראל, החלה היום (חמישי) את הסמינר האידאולוגי השנתי שלה בחבל מועצת בנימין בסימן חיזוק ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. במהלך היום, חידשו הפעילים את האנדרטה לזכר דני גונן ז"ל שנרצח סמוך ליישוב דולב.

בסמינר משתתפים עשרות רבות של פעילי התנועה המובילים ובראשם ראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ. הסמינר האידאולוגי של "אם תרצו" הוא חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה. בשנים האחרונות הסמינר נדד בין חלקי הארץ השונים והיה בין השאר בנגב, בשומרון, בגולן, בירושלים ובחברון. הפעם הוחלט לחזק את הקשר בין פעילי התנועה למפעל ההתיישבות המשגשג בחבל בנימין.

הסמינר החל בפגישה עם דוברת מועצת בנימין, תמר אסרף, שסיפרה על האתגרים בייצוג מועצה כה משמעותית בהתיישבות לאור תקופה זו.

לאחר השיחה נערך סיור בשילה הקדומה ותצפית מגג הארץ. לאחר טבילה במעיין ביקרו המשתתפים בעין דני ליד היישוב דולב, המקום בו נרצח דני גונן לפני כ-3 שנים. לטקס המרגש שנערך במקום, הגיע גם מפקד חטיבת אפרים אל"מ עידן כ"ץ וכולם יחד, חידשו את האנדרטה לזכרו של דני ז"ל.

מתניה ארד

אמו של דני, דבורה, הקימה את פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת "אם תרצו": "את דני שלי אני לא יכולה להחזיר. אני אעשה כל כדי למנוע את המשפחה השכולה הבאה".

לאחר מכן, המשיכו המשתתפים לביקור בישוב נווה צוף.

את הערב בילו בבית ספר שדה עפרה ושמעו שיחות מפי ד"ר רן ברץ, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר במשרד ראש הממשלה ויו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג.

רכז הפעילים הארצי של התנועה תום ניסני: "מטרתו של הסמינר האידאולוגי היא לתת גב ערכי לפעילות התנועה שיאפשר למובילי "אם תרצו" לייצר מארג חברתי בו כלל הפעילים פועלים יחד כדי לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו הוא. אנו נמצאים לפני שנת פעילות חדשה והסמינר מהווה אבן דרך משמעותית שתוביל לשנת פעילות אינטנסיבית במהלך השנה."

יו"ר התנועה מתן פלג: "תנועת "אם תרצו" הפכה בשנים האחרונות לרשת ציונית המתרחבת על בסיס קבוע ונמצאת בכל פינה בארץ. בשנים האחרונות הסמינרים של התנועה נערכו בנגב, בירושלים, ביהודה ושומרון ובגולן וכעת התמקדנו בבנימין כדי לחבר את מובילי התנועה לחלק ארץ חשוב זה. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ  היא המפתח לניצחון על כל אויבנו". (צילום: מתניה ארד).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]