בדיקה שנערכה בכ-1,760 בקבוקי אלכוהול מזויפים שנתפסו מצאה מתנול ברמות היכולות לגרום לעיוורון ואף למוות - 0404
בדיקה שנערכה בכ-1,760 בקבוקי אלכוהול מזויפים שנתפסו מצאה מתנול ברמות היכולות לגרום לעיוורון ואף למוות משרד הבריאות

בדיקה שנערכה בכ-1,760 בקבוקי אלכוהול מזויפים שנתפסו מצאה מתנול ברמות היכולות לגרום לעיוורון ואף למוות

בהמשך להודעה שפורסמה השבוע, נעדכן כי בעקבות הפעילות המשותפת שבוצעה בתאריכים 02.09.18 ו-03.09.18 על ידי שירות המזון מחוז תל אביב בהשתתפות אגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות ובלשי מחלק ההונאה של מחוז ת"א במשטרת ישראל, אותרו 1,760 בקבוקי אלכוהול מזויפים ועוכבו לחקירה 7 בעלי עסקים.

בתוך כך, משרד הבריאות לקח דגימות לבחינת רמות מתנול במעבדת בריאות הציבור בבאר שבע, שם נמצא כי בחלק מהמוצרים נמצא מתנול ברמה של פי 400-500 מהרמות המותרות בתקן, ברמות גבוהות המסכנות את בריאות הציבור. להלן המוצרים:

LOUIS XV, מיוצר על ידי ברוקי משקאות בע"מ, האיזמל 4 נס ציונה.

BRANDY FLYAJKA, מיוצר על ידי LA, עבור אלקומפני (מ.ס) בע"מ.

VODKA (כיתוב ברוסית – סנט פטרבורג), יצרן יקבי בוטיק בע"מ, מעלה החמישה.

VODKA (כיתוב ברוסית – פשניצ'נאיה), א.ת ראשל"צ.

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות ומשטרת ישראל למניעת שיווק כוהל מזויף.

כוהל מזויף עלול לגרום לפגיעה רב-מערכתית עם פגיעה משמעותית בכליות. בחלק מהמקרים הביטויים הפיזיים של ההרעלה היו הקאות מרובות, קשיי נשימה ופגיעה בראייה עד לגרימת עיוורון. בנוסף המתנול עלול לגרום פגיעה עצבית, איבוד הכרה, פרכוסים, קומה ואף מוות.

ממשרד הבריאות נמסר כי, "משרד הבריאות ומשטרת ישראל בשיתוף גורמי האכיפה הנוספים ימשיכו בפעילותם נגד בעלי העסקים והמשווקים המוכרים אלכוהול מזויף ומסכנים את בריאות הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]