זריית חול: ליברמן הודיע שמעבר ארז יישאר סגור, אך בכל מקרה היה נסגר בגלל ראש השנה - 0404
זריית חול: ליברמן הודיע שמעבר ארז יישאר סגור, אך בכל מקרה היה נסגר בגלל ראש השנה רשות המעברים

זריית חול: ליברמן הודיע שמעבר ארז יישאר סגור, אך בכל מקרה היה נסגר בגלל ראש השנה

הודעת שר הביטחון אביגדור ליברמן על המשך סגירת מעבר ארז עד ליום חמישי הבא – היא בבחינת זריית חול בעיני הציבור. ליברמן, הודיע בצהריים (חמישי) לתושבי עזה כי הוא מעניש אותם בגלל האלימות וההתפרעות שגרמה נזקים במעבר ארז ויותירו סגור עד ליום חמישי הבא.

על פניו, מהלך נכון (סוף סוף) של שר הביטחון, אלא ששר הביטחון בעצם עשה כאן סיבוב על כולנו. מצד אחד מעניש כביכול ובצדק את העזתים ומצד שני גורף כאן בארצנו כמה מחיאות כפיים על המהלך, אלא שליברמן ״שכח״ לספר שמעבר ארז במילא היה נסגר מחר לרגל ראש השנה, כפי שהוא ושאר המעברים נסגרים מידי שנה בראש השנה. בכל שנה, צה״ל מודיע על סגר כללי על יו״ש ועזה בראש השנה. זהו נוהל קבוע. אז מה בעצם עשה כאן ליברמן? הוסיף להם יום אחד ברביעי הבא?

וכך הודיע ליברמן: "תושבי עזה, אני רוצה להביא לתשומת ליבכם שאנחנו לא נסבול אלימות. כל מי שמפעיל טרור צריך לדעת שהוא פוגע בפרנסתם של תושבי עזה, ולהיפך: לשקט ביטחוני יש תמורות כלכליות. לכן, אחרי אירוע הוונדליזם שלו היינו עדים ביום שלישי האחרון, החלטתי שמעבר ארז ישאר סגור עד ליום חמישי הבא. כך אנהג גם במקרים דומים בעתיד. קחו את זה בחשבון, והעבירו את המסר לכל מי שעוסקים בטרור במקום״.

האמת היא, שהתיקונים במעבר ארז נמשכים ולמעשה, המעבר בכל מקרה היה נותר סגור ובטח לרגל ראש השנה. ציפינו להרבה יותר – להודעה על סגירתו לפחות במשך חודש… אבל שוב, שר הביטחון עושה סיבוב על כלום. חבל״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]