ללא מדים וללא נשק: לוחמי צה״ל מלווים במדריך ערבי ומוכנסים ללמוד בתוך שטח הרשות - 0404

ללא מדים וללא נשק: לוחמי צה״ל מלווים במדריך ערבי ומוכנסים ללמוד בתוך שטח הרשות

הדרך לעיר הערבית רוואבי הנמצאת בתוך שטח הרשות נבנתה בניגוד לחוק וחלקה על אדמות פרטיות. עתירה בעניין הוגשה לבית המשפט, אך זה לא מפריע לצה״ל לשלוח את חייליו וקציניו לתוך שטח הרשות ותוך שהם נדרשים לעבור לבגדים אזרחיים ולהותיר את הנשק בשטח ארצנו.

קצינים מתלוננים על הסיור בעיר הערבית. אינם מבינים את הצורך בו ואינם מצליחים להבין כיצד מכניסים אותם לתוך שטח הרשות וכל זאת בעת שלא מדובר בפעילות מבצעית. כידוע, הכניסה לשטחי הרשות מהווה עבירה על החוק ומותרת רק לצה״ל בעת פעילות מבצעית.

הכניסה לרוואבי נעשית כבר מזה זמן, תחת הכותרת של ״יום חינוך״. את חיילינו מלווה מדריך ערבי והוא זה שמסביר להם על העיר וסביבותיה.

אמש, פורסם בתכנית ״האולפן הפתוח״ עם בועז גולן בערוץ 20 כי קצינים ולוחמים מגדוד שמשון הוכנסו לסיור בעיר וכך נעשה מזה תקופה עם חיילים מיחידות שונות.

אלעד הומינר, תושב עפרה, שנכח בסמוך לכניסה לרוואבי, פנה לחיילים וביקש לדעת מדוע הם נכנסים למקום: ״אני לא מבין מדוע נכנסים לשם. המ״פ אמר לי שזה במסגרת יום חינוך. ליישובים יהודים הם לא מגיעים, אבל לתוך שטח הרשות הם נכנסים. זה פשוט לא מובן״.

בצה״ל אישרו את פרטי האירוע. דובר צה״ל: ״סיורים לימודיים לקצינים מתקיימים בהתאם לצורך המבצעי ובהמלצת המפקדים בשטח. הסיור המדובר נעשה גם הוא לצורך למידה מבצעית, ואושר על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים״. (צפו בכתבה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]