ליברמן לאנשי המודיעין: "אתם גיבורי מלחמת הקיום של המדינה" - 0404
ליברמן לאנשי המודיעין: לע"מ

ליברמן לאנשי המודיעין: "אתם גיבורי מלחמת הקיום של המדינה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן, נאם הערב (רביעי) באירוע לציון 70 שנה לאמ"ן. 

ליברמן: "פה ושם חשפנו את הצלחת המודיעין, אבל אין ספק: שפע "ידיעות הזהב" שהמודיעין מספק למקבלי ההחלטות ביום יום – הן התשתית הקריטית לביטחון המדינה. אני יכול להעיד על כך, כמי שמידי יום נחשף למודיעין איכותי שאמ"ן מספק, שזה מה שמאפשר לי לקבל החלטות חשובות באופן מושכל ונכון.

אני מאחל לכל העוסקים במלאכה המורכבת הזאת המשך הצלחה וראש פתוח לקלוט את המידע ולפרש אותו נכון, ובאומץ, גם בניגוד לקונספציות מקובלות. אתם, אנשי המודיעין בעבר ובהווה, לא זוכים לתהילת המנצחים ולזרי הדפנה של גיבורי מערכות ישראל ונותרים, כמו תמיד, מאחורי הקלעים של תנועות הצבא – אבל אתם המנצחים האמיתיים ואתם גיבורי מלחמת הקיום של המדינה. בזכותכם, שרואים קדימה – מעבר לאופק – יש לנו עתיד".

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן: "ההיסטוריה נכתבת לנגד עיננו: הסדר העולמי המשתנה למולנו, התפוצצות המידע והטכנולוגיה הדוהרת – שולחים אדוות המטלטלות את אזורנו. במזרח התיכון ההרוס והמיואש, אני נדרשים להשקיע יותר ויותר, כדי לבצע את חומת המגן, המותירה את ישראל בטוחה, חופשית ומשגשגת. גם כעת, מאחורי השקט המתעתע ניטשת בעוז המערכה שבין המלחמות.

מדי שעה בשעה, אנו מספקים את המודיעין האיכותי ואת היכולות המבצעיות, ומאפשרים את הפעולות המדויקות ביותר, כדי לשלול מהאויב יכולות, להרתיעו ולשלול ממנו את הרצון להילחם בנו. המשוואה פשוטה: מצוינות אנושית וקדימה טכנולוגית יבטיחו עליונות במידע ובידע. העליונות הזו מצילה חיים כבר היום, ובעתיד היא תוסיף נדבך חדש לתפיסת הביטחון של ישראל.

בעידן של איומים משתנים, התפוצצות המידע ושל קושי גובר להבחין בין עובדות לבדיות, קשה לדמיין יום בחייה של מדינת ישראל ללא המידע והתובנה שמזרים אמ״ן בעורקיה. ניתן להצביע על שלושה אתגרים הניצבים בפתחנו, ועשויים לקרבנו להסלמה לא רצויה בראשם פעילותה המערערת של איראן ובפרט מאמציה להתבססות בסוריה, שני הוא התחמשות חיזבאללה בלבנון ושלישי הוא פוטנציאל ההתערערות במערכת הפלסטינית.

בצד האתגרים השנה הקרובה תהיה גם שנה של הזדמנות גדולה: צבר של התרחשויות באזור ובעולם, מייצר עבור ישראל כר נרחב להשפעה. פעולה נחושה ומדויקת, מבוססת ידע ותובנה, היום, תוכל ליצור עבור ישראל סביבה אסטרטגית עדיפה לשנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]