איזנקוט: "גם היום יש על מדינת ישראל איומים לא פשוטים: מדרום, מצפון וביהודה ושומרון" - 0404
איזנקוט: דובר צה"ל

איזנקוט: "גם היום יש על מדינת ישראל איומים לא פשוטים: מדרום, מצפון וביהודה ושומרון"

כנס פורום המטה הכללי במילואים ופורום סגל הפיקוד הבכיר נערך היום (רביעי) לציון 70 שנות המפקד הישראלי.

הכנס נערך בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הביטחון אביגדור ליברמן, ראש המטה הכללי רב-אלוף גדי איזנקוט ופורום המטה הכללי בהווה ובעבר. במהלך היום שמעו המפקדים סקירות על ידי מפקדים בצה״ל אודות התהליכים בצה״ל כיום וכן דנו בהתפתחות דמות המפקד בצה״ל, אתגרי הפיקוד וערכיו. 

דובר צה"ל

רב-אלוף גדי איזנקוט: "מאז הקמת המדינה דבר אחד לא השתנה וזהו הייעוד של צה"ל, הייעוד להגן על המדינה, להבטיח את קיומה ולנצח במלחמה. זו הזדמנות להביע הערכה גדולה לדור המפקדים שיושבים פה, דור המפקדים משנת תש"ח, אותה הרוח שעברה בשרשרת הדורות ואולי עברה שינוי כזה או אחר, האתגרים משתנים, הדור משתנה.

גם היום יש מפקדים מעולים, מפקדים מחויבים, מפקדים שמכירים היטב את ההיסטוריה של עם ישראל ואת ההיסטוריה של צה"ל, מפקדים שנותנים מענה במציאות מורכבת. האיומים משתנים אבל גם היום יש איומים לא פשוטים, מדרום, מצפון וביהודה ושומרון.

העובדה שצה"ל ממשיך לממש את הייעוד שלו, מבטיח את קיום המדינה, מגן ומאפשר לאזרחי מדינה חיים בטוחים, מאפשר למדינה לפרוח ולשגשג בזכות מפקדים וחיילים בסדיר ובמילואים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]