מכללת הגימלאים שהוקמה בטבריה יצאה לדרכה בטקס מרגש - 0404
מכללת הגימלאים שהוקמה בטבריה יצאה לדרכה בטקס מרגש דוברות והסברה עיריית טבריה

מכללת הגימלאים שהוקמה בטבריה יצאה לדרכה בטקס מרגש

כ-160 תלמידים ותלמידות, אזרחים ואזרחיות וותיקים, ציינו השבוע בסינמטק טבריה את פתיחת המכללה לאזרחים וותיקים בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה. בטקס המרגש נטלו חלק: ראש העיר יוסי בן דוד, סגן ראש העיר והממונה על החינוך דרור ללוש, שלומי זר מרכז ומנחה כיתת הגמלאים ויועץ רה"ע לאזרחים וותיקים בהתנדבות, רפי חלפון מרשות העתיקות, מורים מתנדבים, ומנהלי בתי הספר.

עד כה היו פעילות בטבריה 3 כיתות גימלאים במספר בתי ספר: האולפנית, אורט במעלה, והמח"ט. לאור ההיענות הרחבה של ציבור הגימלאים ייפתחו במהלך השנה הקרובה עוד שתי כיתות ובסה"כ יפעלו חמש כיתות עם 200 גימלאים תלמידים ותלמידות. בעיריית טבריה היו גאים השבוע לציין את הקמתה של מכללת הגימלאים, מכללה חדשה שתיתן מענה לצורך ההולך וגובר של גימלאים וגימלאיות המעוניינים להשתלב במעגל הלימודים.

כיתות הגמלאים הוקמו ביוזמה משותפת של עיריית טבריה והמשרד לאזרחים וותיקים, כאשר עוד עמד בראשו השר אורי אורבך ז"ל. המטרה: לאפשר לאזרחים וותיקים נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67, לחדש את ימי נעוריהם ולחזור ללימודים בבית הספר התיכון ולהעשיר עוד קצת את הידע האישי.

במהלך שנת הלימודים לומדים הגמלאים את המקצועות שמעניינים אותם: אנגלית, מתמטיקה, תנ"ך, היסטוריה, מחשבים, אזרחות, ספרות, חינוך גופני, של"ח, אומנות, או כל מקצוע אחר בו יבחרו. בנוסף ישתתפו הגימלאים בחוגים שונים כגון ציור, פיסול, מוסיקה ומקרמה, יאזנו להרצאות מקצועיות בשלל תחומים וישתתפו בסיורים ובטיולים.

שלומי זר, גמלאי של עיריית טבריה בעצמו, המרכז ומנחה את כיתות הגמלאים: "הגמלאים לומדים במסלול של שלושה ימים בשבוע, יחד עם הנהלת המכללה מתבצע סינון וחלוקה למסלולי הלימוד השונים. המיזם נוחל הצלחה רבה וזוכה לביקוש חסר תקדים כאשר לקראת שנת הלימודים הקרובה ישנם לא פחות מ-100 גמלאים אשר נמצאים ברשימת המתנה". 

ראש העיר יוסי בן דוד: "אני זוכר איך הפרויקט המדהים הזה החל רק עם כיתה אחת בודדה בלבד בבית הספר אורט, ואנו פשוט נפעמים מההיענות ההולכת וגוברת ומהעובדה שהגענו למצב של הצורך החיוני לפתיחת מכללה לאזרחים וותיקים שתכיל כמעט 200 תלמידים ותלמידות! אתם שייכים לדור מיוחד שראוי לכל ההערכה על פועלכם רב השנים, אני מאחל לכם שנה טובה ומוצלחת בלימודים, בריאות ואריכות ימים". (בתמונה: הגימלאים יחד עם ראש העיר והשרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]