בשורה טובה: בג"ץ החליט כי המדינה תפנה את חאן אל אחמר - 0404
בשורה טובה: בג 0404

בשורה טובה: בג"ץ החליט כי המדינה תפנה את חאן אל אחמר

בג"ץ דחה הבוקר (רביעי), סדרת עתירות סרק שהוגשו נגד מימוש צווי ההריסה והפינוי למאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר הממוקם על אדמות היישוב כפר אדומים הסמוך לירושלים, מטרים בודדים מכביש מספר 1 המוביל מירושלים לים המלח.

"העתירות שלפנינו הן "הסיבוב החמישי" בסאגה", כתבו השופטים מלצר, עמית וברון. "בפסק הדין בעתירות הקודמות עמדנו על המורכבות האנושית הכרוכה בפינוי רחב היקף של מתחם חאן אל אחמר, ובד בבד על כך שאין מנוס מביצוע צווי ההריסה. עם כל הצער שבעצם הפינוי, לא ניתן לעקוף את פסק הדין – שהוא פסק דין חלוט שניתן רק לאחרונה.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים, לאחר סאגה משפטית שנמשכה כעשור, פסק בג"ץ כי אין מניעה לפינוי המקום. לאחר פסק הדין הגישה הרשות בשם תושבי המקום מספר עתירות חדשות במטרה למסמס את פסק הדין.

תנועת רגבים, שהחלה בשנת 2009 את ההליך המשפטי בדרישה לפינוי המתחם, הגישה אף היא עתירה נגדית. בהחלטתו מהיום קיבל בג"ץ את עמדת המדינה והורה על מימוש פסק הדין.

"אנו מברכים על פסק הדין המובן מאליו, אבל מימושו היה צריך להתרחש כבר לפני עשר שנים", אומר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "בג"ץ קבע שלא ניתן לאפשר לרשות הפלשתינית את ההשתלטות העויינת שהיא מבצעת בעזרת מימון אירופי, על קרקעות בשליטה ישראלית ביהודה ושומרון בכלל, ובאיזור מעלה אדומים בפרט. על משרד הביטחון לממש את פסק הדין בהקדם וליישם את עקרונותיו בצורה יסודית ושיטתית בכל נקודה נדרשת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]